saldus jaunieši facebook
draugiem.lv

Gājiens "Izpēti un izzini 2"

Saldus novada  pašvaldības projektu fonda un CEMEX iespēju fonda atbalstītā Saldus jauniešu domes “Es un Mēs” projekta “Jaunieši Saldus novadam” ietvaros neformālās grupas EAK Squad organizētais “Izzini un Izpēti 2’’ gājiens norisināsies šā gada 6. Oktobrī, plkst.10.00, 35km garumā ar pievienoto vērtību un aktivitātēm 7. oktobrī.

Pārgājiena laikā dalībniekiem tiks dota iespēja izzināt Pampāļu pagasta mežiem bagāto apkārtni, iepazīt dzīvnieku un putnu faunas dažādību caur stāstiem un vizuāli apskatīt dabā. Pārgājiens paredzēts jauniešiem no 12 gadu vecuma, jo reljefa krasās maiņas gājiena laikā var būt apgrūtinošas un kavēt pārvietošanos. Pārgājiens sāksies no Pampāļu centra un pirmais posms, līdz vietai, kur tiks ieturētas pusdienas, noritēs pārsvarā pa grants seguma meža ceļiem.
Gājiena laikā vērosim putnus , dzīvniekus un uzzināsim vairāk par mežu un vēsturi. Ar saukli – Nāk rudens apgleznot Latviju!

Otrais dienas posms vedīs cauri iespaidīgajām Šķerveļu – Jēkaupiņu gravām, kur reti kāds ir spēris kāju un kad izkļūsim no gravas, Ventmalas pļavas un ceļš mājup. Gleznaini skati, svaigs gaiss un veco lopu ceļu stāsti. Otrais posms arī noslēgsies Pampāļos.

Organizatori nenodrošina transportu uz un no aktivitātes! Ierašanās saviem spēkiem!

Satiksmes autobuss 06.10.2018, plkst 05:40 Saldus AO – Pampāļi, plkst 06:30

Satiksmes autobuss 07.10.2018, plkst 15:00 Pampāļi – Saldus AO, plkst 15:50

7. Oktobris , Svētdiena

1. Rīta ENERGY lādiņš 09:00 – 09:30

2. Brokastis 09:30 – 10:20

3. Orientēšanās 10:30 – 13:00

4. Balva uzvarētājam 13:00 – 13:30 

5. Vietas sakārtošana, došanās mājup 13:30 – 14:30

6. Oktobris

Pārgājiena dalībniekiem tiks nodrošināts pus litrs ūdens un enerģijas uzkoda. Katrs gājiena dalībnieks par papildus nepieciešamajām lietām (ūdens, rieksti, šokolāde) rūpējas pats. Pārgājiena organizatori rūpēsies par maršrutu, izzinošu saturu, pievienoto vērtību un aktivitātēm gan pārgājiena laikā, gan 7. oktobrī.

                                                                                

Katrs dalībnieks nodrošina sevi ar piemērotu apģērbu un apaviem, lai dotos dabā! Gājiens vedīs pa dažādu reljefu. Šķērsosim grāvjus , izcirtumus, stigas, iesim pa meža ceļiem, šķērsosim gravas un pļavas. Apgrūtinātas kustības iespējamība posmā kad šķērsosim gravas. Upe, krituši koki, slīpas nogāzes , gara zāle. Iespējami arī bebru uzplūdumi! Ūdens necaurlaidīgs apģērbs un apavi, kā arī maiņas zeķes pašu ērtībām. Mugursoma ūdens un citu lietu uzglabāšanai, pārvietošanai.

Nepilngadīgajiem būs nepieciešams nodot vecākiem aizpildīšanai atļaujas . 

 

Ēdināšana

Pārgājienā tiks  piesaistīta atbalsta persona ar transportu, kura piegādās produktus  pusdienām . Pusdienas sagatavosim paši no pieejamajiem produktiem, kā arī vakariņas pēc gājiena un brokastis nākamajā rītā. (salāti , sviestmaizes)

Svarīgi zināt!

Pārgājienā kategoriski aizliegts smēķēt un lietot alkoholu. Pārkāpuma gadījumā persona atstās pārgājienu un nepiedalīsies nākošās dienas aktivitātēs. Attiecināms arī uz pilngadīgām personām un noteikums darbojas līdz noslēdzas aktivitāte 7. oktobrī. Aptuveni  14:00, svētdiena.

NAKŠŅOŠANAI!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nakšņosim Pampāļu kultūras namā. Dalībnieki!!!! Ņemiet līdz matracīšus un guļammaisu!!! Visas nakšņošanai un nākamajai dienai nepieciešamās mantas līdz pārgājiena beigām varēs atstāt, novietot kultūras namā.

Pārgājienā max 30 dalībnieki.