saldus jaunieši facebook
draugiem.lv

Jaunieši pieveica 15 km pārgājienā!

5. jūnijā, Saldus novada jaunieši devās pārgājienā pa Saldu un Brocēnu novadu. Pārgājienu plānoja un vadīja jauniete Krista Mateus. Pārgājienā bija vairākas pieturas un katrā no tām tika uzdoti dažādi uzdevumi.

Pārgājienam startu devām  no JIC “ Šķūnis “ , kur pārgājiena vadītāja mums lika iesildīties un izstaipīties garajam ceļam. Tad devāmies uz pirmo pieturu- Līko mežu, kur iepazināmies viens ar otru un nospraudām šodienas mērķi- visiem kopā noiet plānotos 15 kilometrus. Atrodoties mežā ir svarīgi ir neapjukt, tāpēc pirmais uzdevums bija orientēties Līkajā mežā, kopīgi atrast kartē norādītos punktus. Uzdevuma pildīšanas procesā sapratām, ka tas nemaz nav tik viegli.

Tālāk turpinājām mācīties par meža pasauli. Māris Ūselis mums pastāstīja par to kā neapjukt, ja mežā sastop dzīvnieku, mācījāmies atpazīt dzīvnieku skaņas un noteikt attālumu pēc saviem soļiem.

Pēc izzinošās nodarbības devāmies uz pārgājiena centrālo punktu- Brocēnu skatu torni, kur atguvām spēkus. Tur mūs sagaidīja kanoe laivas, bija patīkami laivot, uzkāpt tornī, vienkārši čilot un veldzēties ūdenī.  Pēc piknika somas kļuva vieglākas, pēc aktivitātēm ieguvām enerģijas devu.

Dažiem nācās pārvarēt bailes, kāpjot pa mobilo klinšu kāpšanas sienu, dažiem vēl sadūšoties un noiet pēdējos kilometrus.

Pārgājiens noslēdzās Saldus pilskalnā, kur pildījām atjautības uzdevumu, iemūžinājām mirkli pie Saldus jaunās zīmes un saņēmām pārgājiena suvenīru- nozīmīti. Katrs sev teicām: “Es to izdarīju! “

Sapratām, ka mērķa sasniegšanā svarīga ir sava motivācija, citu atbalsts, kad zūd spēki un šādā pārgājienā- forša kompānija!

Pasākums notiek rojekta „7 pret 1 SAVĀ labā” ietvaros, ko realizē biedrība „Saldus jauniešu balss” sadarbībā ar JIC „Šķūnis”. “Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS).” #PuMPuRS

 

Informāciju sagatavoja:

Linda Jirgensone un Elīna Liekmane,

pārgājiena dalībnieces

Jauniešu kopbilde pirms pārgājiena jauniesu centra "Šķūnis" pagalmā.

Jaunieši ieklausās pārgājiena vadītājas dotajā uzdevumā. Foto Līkajā mežā.

jauniešiem pēc izsniegtās kartes jāatrod kontrolpunkti Līkajā mežā. Tuvplānā - meitenes tur karti.

jaunieši klausās āra dzīves pazinēja teiktajā. Kā rīkoties dažādās situācijas mežā.

Jauniešu kopbilde pie Cieceres ezera skatu torņa ceļa zīmes.

jaunieši gatavi laivošanai. Uzģērbta glābšanas veste un rokās airi.

Jaunieši laivo pa Cieceres ezeru

Jaunieši laivo pa Cieceres ezeru. Skats no skatu torņa pakājes.

Jaunieši laivo. Viena laiva tuvojas krastam

Viena no jaunietēm kāpj klinšu kāpšanas sienā, otra stiprina - turot virvi.

Jaunietis kāpj pārvietojamā klinšu sienā.

Jaunieši Saldus pilskalnā pilda atšķirību uzdevumu uz izdalītajām lapām.