saldus jaunieši facebook
draugiem.lv

Jaunieši grib „būt darba tirgū”

Otrdien, 9.aprīlī, Saldus JIC „Šķūnis” telpās notika pasākums „Jaunietis darba tirgū”, uz kuru pulējās jaunieši, kas vēlas strādāt un iesaistīties NVO vasaras nodarbinātības programmā skolēniem – vienu mēnesi vasarā strādāt algotu darbu.

 

Pasākuma mērķis, bija ne tikai informēt par iespējām pieteikties uz darba devēju izsludinātajām vakancēm, bet arī sniegt vispārēju informāciju kā meklēt darbu, kā jaunietim sevi parādīt un prezentēt darba tirgū.

NVA karjeras konsultante Iveta Krastiņa pastāstīja par jauniešu iespējām iesaistīties NVA vasaras nodarbinātībā, par to, kā pieteikties un kam pievērst uzmanību. Kopā ar jauniešiem apskatīja NVA mājaslapu (nva.gov.lv), kur iespējams atrast gan aktuālās vakances, gan aizpildīt karjeras testus.

Izaugsmes treneris Edmunds Pabērzis sniedza padomus un zināšanas, kas jauniešiem noderēs prezentējot sevi darba tirgū un, izspēlētajās darba interviju simulācijās, iejutās draudzīgā darba devēja lomā. Savukārt, Laura Ūžele, JIC „Šķūnis” vadītāja, akcentēja tās labās lietas, kas var noderēt meklējot darbu un strādājot, ko jaunietis var iegūt veicot brīvprātīgo darbu.

Tā, kā vairumam no jauniešiem, kas apmeklēja pasākumu, nav iepriekšējas pieredzes darba meklēšanā, jaunieši iegūto informāciju un zināšanas novērtēja pozitīvi un kā ļoti lietderīgas. Pasākuma vadītāji jauniešiem novēlēja būt drosmīgiem, pārliecinātiem par sevi, izmantot iespēju gūt darba pieredzi un attīstīt sevi!

 

Rakstu sagatavoja Laura Ūžele

JIC „Šķūnis” vadītāja

 

Jauniešiem par darba iespējām stāsta Nodarbinātības valsts aģentūras pārstāve Iveta Krastiņa.

Izaugsmes treneris izspēlē simulācijas spēli ar jaunieti. Jauniete iejūtas darba ņēmēja ādā un atbild uz intervētāja uzdotajiem jautājumiem.