saldus jaunieši facebook
draugiem.lv

"SALDUS NOVADA JAUNIEŠU DIENA 2019" - pašu jauniešu veidota

Piektdien 26.aprīlī notika jauniešu pasākums „Saldus novada jauniešu diena 2019”. Jaunieši – jauniešiem, tā noteikti var teikt par pasākuma organizatoru komandu, tās sastāvā 22 jaunieši, JIC „Šķūnis” vadītāja Laura Ūžele, jaunatnes lietu koordinatore Laima Tiļļa un Saldus novada pašvaldības Izglītības pārvaldes Jaunatnes lietu speciāliste Ginta Kožokaru!

„Izlauz13s” nebija tikai jauniešu dienas nosaukums, tas bija arī galvenais vadmotīvs visa pasākuma laikā. Izlauzies - jo tā bija iespēja jauniešiem piedalīties, redzēt un uzzināt, kā arī pašiem parādīt savus talantus un hobijus, bet 13, jo tieši tajā dienā JIC „Šķūnis” svinēja savu trīspadsmito dzimšanas dienu!

Šķūni un jauniešus sveica, kā arī aktivitātes testēja Saldus novada domes deputātu komanda. Saldus novada domes priekšsēdētājs Māris Zusts savā uzrunā atzina, ka jauniešiem ir daudz iespējas, viņa ceļa vārdi jauniešiem: „Visa pasaule Jums ir vaļā, viss ir Jūsu rokās un galvā”.

Un 97 jaunieši, kas apmeklēja pasākumu, tiešām izlauzās, gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Atklāšanā vadītāji Alise Strautāre un Krists Celms izlauzās no līmlenšu režģa, trešais vadītājs Toms Dakteris no skatītāju rindām. Dienas pirmajā daļā 9 jauniešu komandas pildīja 13 aktīvus uzdevumus, kuros bija jāiepazīst Saldus, jauniešu iespējas, jauniešu vietas, jāizlaužas radošumā, atjautībā, spēkā un veiklībā, tai skaitā jāatrod „izeja” aktivitātē „Izlaušanās istabas”, ko piedāvāja Kuldīgas jauniešu māja. Savukārt, vakarā talantīgais Krists Celms rādīja savus talantus, Saldus vidusskolas 5.c un Druvas vidusskolas 7.do klases jaunieši atrādīja savus popielu priekšnesumus, Saldus BJC interešu izglītības pulciņa „Mūsdienu dejas” jaunietes, biedrības "Saldus sporta favorīts" karsējmeitenes "Melnās panteras" parādīja savu dejotprasmi, bet „Saldus Džudo” kluba puiši demonstrēja MMA paraugdemonstrējumus!

Īpašie viesi dziedātāja PATRISHA, jauniešus iedvesmoja tiekties pēc saviem sapņiem, norādīja, ka viņi var būt tieši tie, kas vēlas, un apbūra visus ar savu vienkāršību un atvērtību. Bet akrobātu šova grupa STREET WARRIORS piecēla kājās visus un atzina, ka šī esot bijusi visatsaucīgākā publika!

Pasākuma laikā jauniešiem bija iespēja piedalīties Eiroparlamenta vēlēšanu ģenerālmēģinājumā, ar mērķi noskaidrot Saldus novada jauniešu attieksmi par Saldus novada pašvaldības stipendijas "Vidusskolēnu Medusmaize" nepieciešamību. Kopā aizpildīti 27 biļeteni, kuros visos jaunieši balsojuši "PAR". Tāpat jauniešiem bija jāizsaka viedoklis par vērtībām, par ko viņi balsotu, visbūtiskākās jauniešiem ir brīvība, cieņa un taisnīgums, tāpat aktuāla drošība, atbalsts, izklaide.

Organizatori saka paldies visiem jauniešiem, kas bija organizatoru komandā, visiem, kuri uzstājās, viesiem un pasākuma apmeklētājiem!

 

Pasākumu atbalstīja uzņēmums "Cannelle Bakery".

Pasākumu rīkoja Saldus BJC stuktūrvienība JIC „Šķūnis”, Saldus novada pašvaldības Izglītības pārvalde, biedrība „Saldus jauniešu balss”.

Izdevumi par pasākuma īstenošanu segti no Saldus novada pašvaldības, no projekta "7 pret 1 SAVĀ labā" (“Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”(PuMPuRS)) finansējuma.

Bildes skaties zemāk redzamajos linkos:

https://failiem.lv/u/89k5j2e3
Foto: Krista Roba

 

 

Informāciju sagatavoja

JIC „Šķūnis” vadītāja,

biedrības „Saldus jauniešu balss”

valdes priekšsēdētāja Laura Ūžele