saldus jaunieši facebook
draugiem.lv

Saldus novada jaunieši IR darbībā!

Augusta sākumā dota „zaļā gaisma” 13 jauniešu iniciatīvu projektu realizācijai, kas finansiāli atbalstīti Saldus novada jauniešu organizāciju un neformālo grupu projektu konkursa „Jaunieši darbībā” ietvaros!

Projektos aptvertas dažādas jauniešiem aktuālas tēmas, plānotas daudzveidīgas aktivitātes no 5.augusta līdz 14.oktobrim, kurās iespēja iesaistīties ikvienam, seko līdzi informācijai un piedalies – piepildi savu brīvo laiku gūstot gan teorētiskas, gan praktiskas zināšanas, draudzējoties un sadarbojoties ar Saldus novada jauniešiem, ESI JAUNIETIS DARBĪBĀ!

Par konkrētiem aktivitāšu norises laikiem iespējams sekot līdzi mājaslapās www.saldus.lv, www.saldusjauniesiem.lv, kā arī JIC „Šķūnis” facebook lapā https://www.facebook.com/JICSkunis/.

Lūk, īss ieskats katrā no projektiem:

 1. Biedrības “Mantinieki” projekts „Profesiju nakts trasīte”

Projekta mērķis ir isaistīt jauniešus pasākuma organizēšanā un norisē, ar neformālās izglītības metožu palīdzību veicināt interesi par sava nākotnes ceļa izvēli. Galvenā aktivitāte - Nakts trasīte, kur dalībniekiem būs jāveic dažādi, jauniešu sagatavoti, uzdevumi par dažādām profesijām. Tas būs interesants pasākums bērniem un jauniešiem vecumā no 10 līdz 25 gadiem., kurā iepazītas lietderīga brīvā laika pavadīšanas iespējas, iepazītas neformālās izglītības metodes, veicināts lokālpatriotisms un notikusi sadarbība starp Saldus novada jauniešiem, organizācijām un valsts iestādi (Oskara Kalpaka muzejs ir valsts muzejs).

Profesiju nakts trasīte jau 16.augusta vakarā Oskara Kalpaka muzejā!

 1. Neformālās grupas  „Mēs Vadakstei!” projekts „Jaunieši - tīrai Vadakstei!

Projektā tiks iesaistīti jaunieši, un aicināti līdzdarboties dažāda vecuma sabiedrības aktīvie ļaudis, veicinot praktisko iemaņu apguvi un zināšanu nodošanu otram, sadarbības un komunikācijas prasmes. Projekta ietvaros tiks radītas videi draudzīgas, un ugunsdrošas atkritumu tvertnes, kuras izvietos Vadakstes muižas parka teritorijā un labiekārtota vide, kurā atpūšas jaunieši,  palīdzot uzturēt teritorijas tīrību.

Radošās aktivitātes Vadakstes muižas parkā jau 17.augustā!

 1. Neformālās grupas „MĒS” projekts „Mazā bilžu rāmītī”

Projekta mērķis – parādīt jauniešiem cik viegli ir fotogrāfēt izmantojot tikai telefona kameru, ja profesionālas kameras nav. Jaunieši tiks iesaistīti vienas dienas garā pasākumā, kura sākumā fotogrāfa Andreja Sergejeva nodarbība , kurš teorētiski un praktiski iepazīstinās ar nelieliem paņēminiem, kas ļauj uzņemt “kičīgas” bildītes. Pēc tam jaunieši grupiņās dosies pa Saldus ielām, kur būs izveidota aizraujoša bilžu trasīte, kuru vajadzēs atainot bildēs. Pēc padarītā tiks izveidota kolāža un nelies video, kā mums ir gājis.

Pasākums, kurā varēs bildēt un arī iemācīties ko jaunu, notiks 23.augustā JIC „Šķūnis”!

 1. Neformālās grupas „Ķepu patruļa” projekts „VIP – čilla zona”

Projekta “VIP – čilla zona” ietvaros neformālā grupa „Ķepu patruļa” atjaunos JIC “Šķūnis” esošo atpūtas telpu un padarīs to patīkamāku jauniešiem. Aktivitātēs tiks iesaistīti jaunieši un jauniešu centra apmeklētāji, kopā sagatavosim telpu, krāsosim un iekārtosim, atklāsim diennakts pasākumā, tādējādi dodot viņiem iespēju radoši izpausties un pašiem iekārtot savu vidi. Pēc projekta aktivitātēm telpā būs čilīgāka atmosfēra un tajā būs patīkamāk uzturēties. Tiks atstāta paliekoša vērtība  JIC „Šķūnis” un radītas iespējas jauniešiem lietderīgi pavadīt brīvo laiku.

 1. Neformālās grupas „Dv-daudz varam!” projekts „Ideju istaba”

Projekta mērķis ir izveidot ‘’Ideju istabu’’- sakārtotu un labvēlīgu vidi Druvas vidusskolas novecojušajā skolēnu domes telpā, lai Saldus pagasta un novada jaunieši justos motivēti materializēt savas idejas. Tiks organizētas aktivitātes, kurās tiks iesaistīti Druvas vidusskolas 6.-12. klašu skolēni, skolēnu domes dalībnieki, kas palīdzēs īstenot galveno projekta uzdevumu - pašu spēkiem veikt nelielu remontu. Projekta ietvaros norisināsies arī skolas mākslinieku/radošo jauniešu konkurss par sienas zīmējumu, kas būs redzams uz kādas no telpas sienām.

 1. Biedrības „Jaunlutriņu attīstības biedrība” projekts ”Par krāsām un mājīgumu!’’

Projekts paredz atraktīvas, krāsainas, jauniešiem piemērotas brīvā laika telpas iekārtošanu pašu spēkiem kādā no telpām reorganizētajā Jaunlutriņu pamatskolā. Sadarbojoties ar skolas vadību un skolas saimniekam un vecākiem remontu darbos piepalīdzot, jaunieši pašu spēkiem krāsos sienas stencila tehnikā, izmantos grafiti elementus, lai telpa būtu tāda, ko jaunieši varētu uzskatīt par savām otrajām mājām. Tā kā Jaunlutriņu skolā mācās bērni no 2 pagastiem, tad šāda telpa būs ļoti noderīga gaidot autobusus uz mājām. Savukārt brīvdienās šeit ar saviem draugiem satiksies lielākie jaunieši, kuri skolas reorganizācijas dēļ ikdienā vairs nesatiksies. Mājīguma sajūtu veicinās iespēja šeit padzert tēju un apēst kādu pašgatavotu kārumu, kā arī neformāli pačalot un pačilot sēžot jauniegādātajos krāsainajos pufos.

 1. Neformālās grupas „Ar mīlestību pret deju” projekts “24 stundas dejas pasaulē”

Projekts “24 stundas dejas pasaulē” ir lieliska iespēja Saldus novada jauniešiem dot iespēju izmēģināt veiklību dažādos deju stilos, kurus padziļināti ir iespējams arī apgūt Saldū. Jauniešiem vecumā no 13 – 17 gadiem, tiks dota iespēja divu dienu laikā ieskatīties un uzzināt plašāk par pieciem dažādiem deju stiliem – laikmetīgo dejas mākslu, tautas dejām, mūsdienu dejām, sporta dejām un zumbu. Pēc projekta jaunieši būs uzzinājuši gan praktiskas, gan teorētiskas zināšanas par deju stiliem, kuriem iespējams līdz šim neko daudz nezināja.

 1. Neformālās grupas „Puzurs” projekts „Tautas deju virpulī”

Projekta galvenais mērķis ir veidot draudzīgas attiecības starp deju kolektīviem un to dalībniekiem, popularizēt deju jauniešu vidū, tādējādi veicinot lietderīgu brīvā laika pavadīšanu un veselīgu dzīves veidu, kā arī pilnveidot jauniešu dejot prasmi, spēju izstāstīt stāstu ar dejas palīdzību un apgūt deju svētku repertuāra trešo deju. Projekta ietveros tiks organizēta deju treniņnometne, kuras laikā tiks apgūts vēl raitāks deju solis, spēlētas dažādas spēles, lai stiprinātu draudzību kolektīvu starpā. Projektā tiks iesaistīti trīs jauniešu tautas deju kolektīvi: Saldus pašvaldības Druvas vidusskolas JDK ‘’Puzurs’’, Saldus TIKS centra TDA ‘’Kursa’’, TDA ‘’Līgo’’ studija. Nometnes noslēgumā norisināsies koncerts Druvas kultūras namā, kur tiks atrādītas jauniegūtās prasmes, to brīvi varēs apmeklēt katrs interesents.

 1. Biedrības "Zvārdenieki" projekts "Veselīgie pedāļotāji"

Projekta mērķis ir noorganizēt velo braucienu Zvārdes pagasta jauniešiem un citiem interesentiem, kas vēlētos izzināt jaunas vietas novadā, aktīvi pavadīt laiku un iepazīt jaunus cilvēkus. Velo brauciena  maršruts tiks plānots apkārt Cieceres ezeram, tajā iekļaujot atpūtas vietu, kurā vārīsim kopīgu zupu, spēlēsim dažādas aktīvas spēles un izmantosim Cieceres ezera burvību, izvizinoties ar laivu vai katamarānu. Paredzam, Projekta īstenotāji cer, ka ar šo projektu mudinās jauniešus vairāk izbaudīt laiku brīva dabā, aktīvi sportojot, iepazīstot jaunas vietas, ka pēc projekta realizēšanas jaunieši biežāk taisīs velo izbraucienus pa pagastu un apkārtni.

 1. Biedrības  „Džudo klubs SALDUS” projekts „Saldus Dodžo – atvērts visiem!”

Projekta mērķis ir veicināt jauniešu interesi par Džudo, uzaicinot viņus uz džudo zāli.

Tiks organizēta atvērto durvju diena Saldus Dodžo (džudo zālē no Japāņu valodas), kuras laikā notiks nodarbības bērniem un jauniešiem. Nodarbībās notiks gan tiem, kas jau trenējas, gan tiem, kas to grib tikai izmēģināt. Nodarbības vadīs Edvards Kinčs, kurš Džudo trenējās jau 10 gadus, palīdzēs vadīt arī džudo treneris Gatis Baumanis un ar saviem džudo stāstiem dalīsies arī citi džudisti. Plānota arī sportista uztura meistarklase un kopīgas pusdienas, lai veicinātu draudzīgas attiecības ar jau esošajiem un jaunajiem draugiem.

 1. Biedrības „Mūsu ligzda” projekts „Dzīvojam zaļāk?”

Šogad biedrības biedri, Ezeres un apkārtnes pagastu jaunieši vēlas paši un aicināt citus pievērsties pasaules mēroga aktualitātei, kas aktuāla arī Latvijā un mums – atkritumi un to samazināšana, dzīvojot zaļāk, lai arī Ezerē, skolas apkārtnē būtu tīrs, sakopts. Projekta ietvaros jaunieši paši izgatavos atkritumu kastes, kuras iederas kopskatā ar muižas (skolas) ēku, tā gūstot pamata prasmes kokamatniecībā, notiks kustības „Šķiratlons skolās” un „Zero Wate”aktivitātes, ar mērķi gūt teorētiskas un praktiskas zināšanas par atkritumiem, to šķirošanu.

 1. Ezeres mazpulka atbalsta biedrības „ASNI” projekts „Ezeres mazpulkam „ASNI – 90””

Projekta mērķis ir stiprināt Ezeres jauniešu, mazpulcēnu valstsgribu un piederības sajūtu savam pagastam, skolai un valstij. Tā, kā Latvijas Mazpulki un Ezeres mazpulks „ASNI” šogad svin 90 gadu jubileju, tad šī svētku sajūta tiks atzīmēta ar kopīgu Mazpulka stādījuma „Skolas dārzs” papildināšanu un nokaltušo kociņu aizvietošanu. Lai labāk iepazītu savu valsti, tās veidošanos, mazpulku veidošanos un darbību, jaunieši dosies izzinošā un patriotiskā ekskursijā.

 1. Biedrības „Virāža-Z” projekts „Spēlēju es un spēlējam mēs”

Projekta mērķis ar lielformāta spēļu palīdzību piesaistīt jauniešus un vecākus pavadīt laiku kopā, veicinot savstarpējo komunicēšanu un sadarbību, rīkojot spēļu vakarus un sacensības starp jauniešiem un ģimenēm. Kopā darbojoties spēlēs, var runāties, smieties, jokot, uzdot jautājumus un saņemt atbildes. Tāpat caur šo projektu biedrība vēlas risināt mūsdienās aktuālu problēmu – jauniešu mazkustīgo dzīvesveidu, nelietderīgu laika pavadīšanu viedierīcēs un pie datoriem. Projekta mērķauditorija – Zaņas pagasta jaunieši, spēļu atklāšanas vakars notiks septembrī, par godu „Tēva dienai”.

 

Saldus novada jauniešu organizāciju un neformālo grupu projektu konkursu „Jaunieši darbībā” organizē biedrība „Saldus jauniešu balss” projekta „Saldus novads – Jaunieši darbībā” ietvaros, to finansiāli atbalsta Saldus novada pašvaldības projektu fonds.

 

Informāciju sagatavoja

Laura Ūžele,

Biedrības „Saldus jauniešu balss” valdes priekšsēdētāja, projekta vadītāja