saldus jaunieši facebook
draugiem.lv

Jauniešu iespējas jaunajā mācību gadā!

Jauns mācību gads, jauni pienākumi, jauni iespaidi un arī jaunas iespējas! Šajā mācību gadā vidusskolniekiem būs iespēja saņemt Saldus novada stipendiju “Vidusskolēnu Medusmaize”, turpināsies arī stipendija “Studentu Medusmaize”. Lai visiem veiksme mācībās! Paralēli skolai, Saldus un Saldus novada jaunieši no septembra līdz decembrim aicināti iesaistīties arī dažādās aktivitātēs, tā attīstot un pilnveidojot sevi, kā arī forši pavadot brīvo laiku!

Rudenī turpinās dažādu projektu realizācija, lai noskaidrotu jauniešu vajadzības, viedokli un intereses, septembrī jaunieši skolās un sociālajos tīklos tiks aicināti piedalīties jauniešu aptaujā, iegūtie rezultāti tiks izmantoti darba ar jaunatni Saldus novadā pilnveidošanai #MumsIrPaCeļam.

Visu 2019.gadu sadarbībā ar biedrību "Saldus jauniešu balss" jauniešiem bijušas daudz un dažādas iespējas būt aktīviem un paplašināt redzesloku, aktivitātes turpinās - septembrī plānots divu dienu izdzīvošanas pasākums. Augustā starts tika dots, 13, Saldus novada pašvaldības projektu fonda finansētiem, jauniešu iniciatīvu projektiem. Jauniešu organizētajās aktivitātēs iespēja iesaistīties līdz oktobra vidum.

Atkal meklēsim aktīvus jauniešus, kas vēlas iesaistīties pasākumu organizēšanā, lai jau septembrī, kopā ar Saldus Tehnikuma jauniešiem, varētu sākt gatavoties rudens lielākajam pasākumam jauniešiem - Saldus novada jauniešu forumam, kas notiks 2.novembrī, Saldū. Apbalvosim čaklākos Saldus novada brīvprātīgos jauniešus un, arī šogad, kāds jaunietis saņems balvu "Mērķtiecīgs jaunietis nākotnei".

Projekta "Soļo. Neiznieko. Iepazīsti" ietvaros līdz decembrim būsim kustībā - turpināsim soļot un iepazīt veidus kā dzīvot videi draudzīgi, neizniekojot resursus. Notiks nodarbības un meistarklases, kurās ikvienam radīsim iespēju uzzināt par atkritumu šķirošanu, iepazīt Zero waste dzīvesveidu, kā arī pašam pagatavot savus vairāklietojamos iepakojumus un produktus, piemēram, zobu pastu, lūpu balzāmu! Visa informācija facebook @soloneizniekoiepazisti.

Dažādas aktivitātes norisināsies arī Saldus novada pagastos, projektu konkursa "Jauniešiem pagastos" ietvaros.

Bet, kā vienmēr, ikdienā ikviens jaunietis darba dienās pēc skolas var apmeklēt Saldus jauniešu centru "Šķūnis" - spēlēt spēles, klausīties mūziku, aprunāties vai vienkārši pačilot, kā arī mācīties caur neformālās izglītības metodēm.

Jaunajā mācību gadā turpināsim rīkot skolu pašpārvalžu seminārus, 11.septembrī notiks domdarbnīca "NVO? - Oho - NVO!, tā būs iespēja apgūt video veidošanas knifiņus un gūt izpratni par nevalstiskajām organizācijām, rudens brīvlaikā gaidāmas jauniešu vienaudžu izglītotāju neformālās apmācības, kuru laikā biedrība "Esi brīvs" mācīs, ka būt brīvam no atkarībām ir stilīgi.

Sīkāka informācija par jauniešu aktualitātēm JIC "Šķūnis" facebook lapā @JICSkunis, instagram kontā @jicskunis, mājaslapās www.saldusjauniesiem.lv un www.saldus.lv.

Re, cik daudz iespēju, atliek tikai iesaistīties!

 

Informāciju sagatavoja

Laura Ūžele

JIC “šķūnis” vadītāja