saldus jaunieši facebook
draugiem.lv

Jaunieši sacenšas ogu lasīšanā z/s "Mucenieki"

2020.gada 21.jūlijā Saldus pagasta pārvalde sadarbībā ar Latvijas Mazpulkiem aicināja Saldus novada jauniešus iesaistīties projekta “Lasi ogas Latvijā!” pasākumā, kas notika Jaunlutriņu pagasta zemnieku saimniecībā “Mucenieki”, kur 35 hektāros aug upenes, jāņogas, ērkšķogas, smiltsērkšķi un citas ogas, un, protams, simtiem ražīgu ābeļu. Saimniece Ligita Rezgale iepazīstināja ar saimniecību un nodemonstrēja, kā ogas no krūmiem lasa kombains. Taču tie ērkšķogu krūmi, kuri vēl ir mazi, diemžēl jālasa ar rokām.

Divu stundu garajā ogu lasīšanas turnīrā uzvarēja Una Šlisere (15,5 kg), Renārs Bumbieris (12,1 kg) un Helēna Šaule (10,6 kg). 18 jauniešu kompānija kopā salasīja 105 kg ērkšķogu. Un saimniece atzina, ka jaunieši strādājuši čakli un rūpīgi.

Daži jaunieši saprata, ka ogu lasīšana ir veids, kā reāli nopelnīt savu naudiņu, jo par 1kg salasīšanu saimniecībā maksā 0,40 euro. Citi, saka, ka tas nav daudz, bet vairāki jaunieši saprata, ka darbiņš nemaz tik grūts nav, tāpēc ir vērts pierakstīt saimnieces tālruņa numuru un pieteikties darbā! Savukārt, ogu lasīšanas turnīra uzvarētāja Una Šlisere nopelnīja iespēju strādāt Saldus pagasta pārvaldē augusta mēnesī NVA projekta “Skolēnu darbs vasaras brīvlaikā” ietvaros.

 

Ilze Kļava,

Saldus pagasta pārvaldes vadītāja