saldus jaunieši facebook
draugiem.lv

Saldus novadā Karjeras nedēļā no 26.oktobra līdz 30.oktobrim jaunieši plānos karjeru

Karjeras nedēļas logo

Saldus novadā no 26. līdz 30.oktobrim norisinās Karjeras nedēļa, kuru jau astoto gadu sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Ņemot vērā Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumus valstī, Karjeras nedēļas pasākumi, radošās darbnīcas un diskusijas 2020. gadā notiek attālināti un tiešsaistē. Karjeras nedēļa šogad ir veltīta karjeras lēmuma pieņemšanas procesam, izmantojot profesijas izvēlei pieejamos resursus, ieklausoties skolotāju, karjeras konsultantu, ģimenes locekļu, darba devēju, draugu un sabiedrībā zināmu jauniešu pieredzē.

Lai mudinātu jauniešus ieklausīties gan sevī, gan citos un izmantot viņiem plaši pieejamo karjeras atbalstu no skolotājiem, karjeras konsultantiem un vecākiem, kā arī pieņemt izsvērtu lēmumu par savu karjeru, 2020. gada Karjeras nedēļas sauklis ir “Klau! Sadzirdi savas iespējas”.

Karjeras nedēļas laikā Saldus novada jauniešiem būs iespēja piedalīties trīs tiešsaistes pasākumos, kā arī skolu organizētajās aktivitātēs.

Viens no Karjeras nedēļas centrālajiem pasākumiem būs tiešsaistes diskusija skolotājiem, karjeras konsultantiem un vecākiem “Karjeras lēmums. Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt?” 27. oktobrī plkst. 19.00,  kuras laikā moderatora Edija Boša vadībā tās dalībnieki diskutēs par paaudžu atšķirībām un ģimenes lomu karjeras izvēles jautājumos. Diskusija būs skatāma www.facebook.com/TavaiKarjerai.

plakāts par diskusiju vecākiem


28.oktobrī plkst. 10.00 moderators Magnuss Eriņš vadīs tiešsaistes pasākumu jauniešiem ”Uzklausi, padomā un izlem pats!”, kurā piedalīsies karjeras eksperti un Latvijā zināmi uzņēmēji. Tajā ar savu pieredzi karjeras izvēlē dalīsies arī panākumiem bagāti jaunieši, kuru vidū ir pazīstamā volejboliste Tīna Graudiņa, mūziķe Patrisha un kosmosa tehnoloģiju izstrādātājs Roberts Gotvalds.  Pasākums būs skatāms www.facebook.com/TavaiKarjerai.

plakāts jauniešu diskusija


29. oktobrī plkst. 10.00 – 14.00 notiks Uzņēmējdarbības iedvesmas konference “Uzdrīksties uzvarēt. Sasniedz savu Everestu”. “Veiksme biznesā ir kā kāpiens kalnā. Ceļš uz virsotni nesolās būt viegls, taču ticība, ka vari nokļūt pašā augšā jau ir pusceļš uz to. Notici, uzdrīksties un SASNIEDZ SAVU EVERESTU!”- tā saka konferences organizatori - Junior Achievement Latvia. Konferences vadītājs  - šovmenis Renārs Zeltiņš. Konferencē iedvesmos ar uzdrīkstēšanās stāstiem -  Sandis Kondrāts, Exonicus Trauma Simulator; Reinis Rubenis, Swedbank; Reinis Nikuļcevs, Aksels Zingulis, SIA Rocketgrip; Kārlis Bardelis, Pirmais pasaulē, kurš airu laivā šķērsojis Kluso okeānu; Elizabete Brūniņa, Klinta Sniedze, SMU Clean Clever dibinātājas, Eiropas SMU fināla dalībnieces; Jānis Kūlbārdis, AZERON; Lāsma Ločmele, JA Latvia Līderu programmas dalībniece; Olga Kotova, SIA Baltic Commercial Aviation Training (pirmā sieviete no Baltijas, kas sasniegusi Everesta virsotni, kā arī citus krāšņus pārsteigumus! Tiešraidi skatīties www.facebook.com/JALatvia.

plakāts 29.oktobra konferencei


Par Karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt iespējamo nodarbošanos  nākotnē, uzklausīt dažādu profesiju pārstāvjus un saņemt karjeras konsultācijas. Karjeras nedēļas laikā skolās un citās mācību iestādēs visā Latvijā notiks dažādi citi ar profesijas izvēli saistīti pasākumi, virtuāla saziņa ar uzņēmumu un universitāšu pārstāvjiem, diskusijas, radošās darbnīcas un citas ar profesiju izpēti un iepazīšanu saistītas aktivitātes. Tāpat jauniešiem būs iespēja virtuāli paviesoties dažādās mācību iestādēs, saņemt interesējošo informāciju par studiju iespējām Latvijā un ārvalstīs, izzināt populāru profesiju aizkulises, kā arī saņemt praktisku informāciju par karjeras atbalsta veidiem un instrumentiem savu spēju un interešu izzināšanai. Ņemot vērā Covid-19 ierobežošanas pasākumus un attālināto mācību procesu skolās, liela daļa ar profesiju izzināšanu un karjeras plānošanu saistīto pasākumu notiks tiešsaistē, savukārt daļa tiks realizēti tuvāko mēnešu laikā pēc Karjeras nedēļas noslēgšanās, ņemot vērā epidemiologu rekomendācijas un atbildīgo iestāžu rīkojumus.

Pasākuma aktualitātēm un programmai var sekot līdzi vietnē viaa.gov.lv/karjerasnedela un sociālajos tīklos facebook.com/TavaiKarjerai, twitter/TavaiKarjerai. “Karjeras nedēļa” tiek īstenota VIAA īstenota projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. To finansē Eiropas Sociālais fonds un valsts.

Papildu informācija par karjeras nedēļas aktivitātēm skolās:
Pie Saldu novada karjeras konsultantiem:
Vita Grīsle Akopjana (Saldus vidusskola);
Agita Skrebele (Druvas vidusskola);
Svetlana Olbačevska (Saldus pamatskola, Cieceres pamatskola, Kalnsētas pamatskola);
Līga Kovaļeva (Nīgrandes pagasta Kalnu vidusskola, Ezeres pamatskola, Zirņu pamatskola, Kalnsētas pamatskola).

 

Informāciju sagatavoja:
Ginta Kožokaru
jaunatnes lietu speciāliste