saldus jaunieši facebook
draugiem.lv

Pasniegta Saldus novada balva “Mērķtiecīgs jaunietis nākotnei 2020”

Kā katru gadu, arī šogad iestādes, organizācijas, interešu grupas, individuāli pieteicēji tika aicināti pieteikt pretendentus Saldus novada balvai “Mērķtiecīgs jaunietis nākotnei 2020”.  Balvas mērķis ir apzināt novada jauniešus, kuri mērķtiecīgi darbojas kādā jomā un spēj ieinteresēt līdzdarboties arī citus, popularizējot jauniešu iniciatīvu, atbildību un lokālpatriotismu Saldus novadā.

Balvai tika pieteikti trīs pretendenti Annija Žunda, Raivo Pipars un Aksels Jaunzemis – jaunieši, kuri ir aktīvi, strādā gan pie savas pašizaugsmes, gan arī aicina un motivē citus iesaistīties un darīt!

Saldus novada pašvaldības Izglītības pārvaldes Jaunatnes lietu speciāliste, Saldus JIC „Šķūnis” un Saldus novada Jaunatnes lietu konsultatīvā padomes pārstāvji ir izvērtējuši pretendentu pieteikumus un sveic jauniešus ar gūto atzinību – nomināciju balvai.

Savukārt, kā Saldus novada balvas “Mērķtiecīgs jaunietis nākotnei 2020” ieguvēju sveic Akselu Jaunzemi! Aksels pierāda, ka ar mērķtiecību un gribasspēku var sasniegt daudz, viņš sevi, kā aktīvu, daudzpusīgu, pārliecinātu jaunieti, ir pierādījis ne tikai Saldus novada robežās, bet arī plašāk, nesot Saldus vārdu pasaulē!

Visiem novēlām nospraust arvien jaunas virsotnes un mērķtiecīgi darboties, lai sasniegtu tās! Mēs lepojamies ar šī gada balvas pretendentiem, piedāvājam iepazīt balvai izvirzītos jauniešus:

  • Aksels Jaunzemis – Druvas vidusskolas 12 klases skolēns, kura prioritāte ir izcilas sekmes mācībās un sabiedriskā aktivitāte. Jau kopš 5.klases Aksels darbojas skolas pašpārvaldē, bet no 3 gadu vecuma dejo tautiskās dejas – tā ir viņa sirdslieta. 2019./2020. gadā viņš absolvējis FLEX (Future Leaders Exchange Programm) Nākotnes līderu apmaiņas programmu, gadu dzīvojis un mācījies Amerikā, kur apzināti krāja līderim nepieciešamās zināšanas un prasmes, un ieguva iespēju startēt CEW – Civil Education Week – Civilās izglītības nedēļā. Tās ietvaros devās uz Vašingtonu, tikās ar senatoriem, diplomātiem un štatu pārstāvjiem, apguva zināšanas par līderību, medijpratību, kritisko domāšanu un cilvēku ar invaliditāti iekļaušanu sabiedrībā. 2019./2020. gadā kļuvis par programmas Pilsētu pārstāvi. Aksels ir uzkrājis plašu brīvprātīgā darba pieredzi darbojoties gan skolā, gan arī Amerikā, esot meiteņu volejbola komandas menedžeris un sabiedriskā darba veicējs.

Balvai Akselu piesaka Saldus novada pašvaldības Druvas vidusskola, direktores vietniece audzināšanas jomā Maija Pūne. Pieteikuma vēstulē norādīts: “Akselam piemīt ļoti daudz līderim nepieciešamo īpašību. Viņš ir enerģisks, darbīgs, organizēts, prasīgs pret sevi, ar augstiem kvalitātes rādītājiem, spēj elastīgi pielāgoties dažādām situācijām un viņa mērķis ir nepārtraukta sevis pilnveidošana. Mēs vēlamies izcelt Akselu – viņa uzkrāto pasaules pieredzi un mērķtiecību kā lielisku paraugu 21.gs. jaunietim”

  • Annija Žunda – Saldus vidusskolas 11.klases skolēns, sabiedriski aktīva jauniete, kura iedvesmo citus. Annija mērķtiecīgi pilnveido savu personību, ir absolvējusi Saldus mūzikas skolu. Viņa ir ne tikai gudra jauniete, teicami mācās un piedalās dažādās mācību priekšmetu olimpiādēs (matemātikā – 2. vieta novadā), bet arī sportiska, jo pārstāv skolu sporta sacensībās. Viņa dzied jauniešu korī ,,Ameno”, spēlē volejbolu un veic brīvprātīgo darbu. Annija darbojas skolēnu pašpārvaldē, motivē ikvienu klases biedru iesaistīties pasākumos, ir aktīva to organizētāja un dalībniece. Iepriekšējā skolā divus gadus bijusi skolēnu pašpārvaldes vadītāja. Annija uzrakstījusi un realizējusi divus jauniešu iniciatīvas projektus “Teātra māksla vieno” 2020.gadā un “Sporto vesels!” 2018. gadā.

Balvai Anniju piesaka Saldus vidusskolas 11.d klases kolektīvs un klases audzinātāja Dženeta Butāne, pieteikumā viņi norāda: “Mums patīk Annijas mērķtiecība, sirsnība, saimnieciskums, radošums, izpalīdzība un enerģiskums. Annija Žunda ir paraugs jebkuram jaunietim, kā ar lielu gribasspēku var padarīt daudz un motivēt mums kļūt labākiem un aktīvākiem!”

  • Raivo Pipars – 21 gadu jauns jaunietis no Rubas pagasta. Šobrīd Raivo strādā “Circele K” par vadītāja vietnieku, mācījies augstskolā “Turība”. Jaunietis ir aktīvs sportists, spēlē hokeju dažādās komandās – Rubas komandā, sacensībās Rubā izcīnīta 1.vieta, Jelgavā komandās “Ledusvīri” un “Viesulis”, Viesulis” sastāvā pagājušajā sezonā izcīnīta pirmā vieta Zemgales amatieru līgā. Visus gadus aktīvi piedalās Rubas pagasta sporta svētkos, šogad tika izcīnītas pirmās vietas divās disciplīnās.

Pretendentu piesaka Antra Birgersone, Apvienoto Jaunauces un Rubas pagastu pārvaldes kultūras darba organizatore. Kā saka Antra: “Ar Raivo esam viena pagasta iedzīvotāji, zinu viņu no skolas laikiem, kad viņš piedalījies ne tikai sporta aktivitātes, bet arī skolas pasākumos.”

 

Informāciju sagatavoja:
Laura Ūžele
JIC “Šķūnis” vadītāja

sagatavotas balvas gan nominatiem, gan balvas ieguvējam. Atzinības raksti, kā arī auduma maisiņi un ūdens pudeles ar īpašu apdruku

balvas nominants Raivo Pipars

balvas nominante Annija Žunda

Saldus jaunatnes darbinieces sveic balvas ieguvēju Akselu Jaunzemi

Aksels Jaunzemis kopā ar Saldus jaunatnes darbiniecēm pēc balvas saņemšanas

Aksels Jaunzemis ar saņemto atziņibas rakstu

Saldus novada balvas tuvplāns.​​​​​​​