saldus jaunieši facebook
draugiem.lv

Atskats uz Saldus novada jauniešu “ZOOM” sarunu ar Edgaru Bāliņu

Ceturtdien, 11.martā, notika jau ceturtā saruna ar personību sarunu ciklā “Satiec ZOOM”. Šoreiz Saldus novada jauniešiem bija iespēja virtuāli satikt mūziķi, aktieri, komiķi un sociālo tīklu pazinēju Edgaru Bāliņu.

Kā ierasts sarunu vadīja jaunieši Agneta Ekmane un Gvido Mēteris. Gvido Edgaram uzdeva jautājumus par visām viņa darbības jomām – mūziku un grupu “Singapūras Satīns”, tās aizsākumiem, plāniem un sasniegumiem, par Edgara darbošanos kā komiķim, lomu seriālā “Lielie Muļķi” un aktiera karjeru. Edgars paskaidroja, ko nozīmē apzīmējums sociālo tīklu pazinējs, vērsa uzmanību, cik nozīmīgi ir iegūt un izplatīt patiesu, uzticamu informāciju. Abiem sarunas vadītājiem šobrīd aktuāla karjeras izvēle, atbildot uz šo jautājumu Edgars ieteica izvēlēties savu ceļu, tas nekas, ka tas var būt atšķirīgs no vecāku vai citu ģimenes locekļu profesionālajām gaitām, pievērsties kādai jomai nopietni, pārējās sev interesējošajās darboties hobija līmenī.

Agneta izaicināja Edgaru papildināt viņa grupas “Singapūras Satīns” dziesmu tekstus, to, vai viņam izdevās trāpīt desmitniekā un nosaukt visu desmit dziesmu nākamās rindiņas, var uzzināt noskatoties sarunas ierakstu.

Sarunas ieraksts pieejams JIC “Šķūnis” Instagram (https://www.instagram.com/jic_skunis/) IG TV sadaļā. Noskatoties ierakstu, iespējams uzzināt atbildes uz jauniešu iesūtītajiem jautājumiem, piemēram, kā radās Edgara skatuves vārds Tambura Pesto, kādi ir viņa mīļākie joki, ko viņš gribētu iemācīties, ko mainīt uz pasaules un, kas būtu pirmā lieta, ko viņš teiktu, ja būtu futbola treneris? Dažās atbildēs manāma humora pieskaņa, bet, sarunā ar komiķi, tas laikam ir neizbēgami!

Edgars nodarbojas ar daudz ko, vienlīdzīgi daudz pievērsties visam nevar, taču, ja jāizdara izvēle starp divām lietām, izvēle ir skaidra – “Satīns”! Sarunas laikā var saprast, kas aizrauj Edgaru, viņa attieksmi pret lietām, to, ka viņš ir pieredzes bagāts.

Dažas atziņas no Edgara teiktā:

  • Par kritiku - sliktākais ir reaģēt, ja Tu reagē, uzvar rakstītājs, ja nereaģē – Tu! Adekvāta un konstruktīva kritika ir vēlama, bezjēdzīgi aizskart ir slikti, nekritizēt vispār – vissliktāk.
  • Uzsākot kaut ko darīt, vienmēr ir uztraukums - uztraukums pazūd darot!
  • Vajag mēģināt izdarīt maksimāli daudz, lai pēc tam atskatoties var teikt – šis bija labi! Vienkārši vajag piecelties un darīt!

Saldus novada jauniešiem Edgars Bāliņš novēl saglabāt jaunības dzirksti, nodarboties ar lietām, nepārtraukti attīstīties un interesēties par dažādām lietām. Sarunas beigās Edgars saka: “Esiet labi cilvēki pret citiem un arī pasaule būs laba pret jums! Lai nekad neatsitas kājas pirkstiņš pret dīvānu!”

Informāciju sagatavoja
Laura Ūžele
JIC “Šķūnis” vadītāja