saldus jaunieši facebook
draugiem.lv

Jaunieši aicināti piedalīties pētījumā “Janvāra barikādēm – 30”

Šogad aprit 30 gadi, kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas iedzīvotāji – neatkarības atbalstītāji, aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.

Aicinām Kurzemes jauniešus vecumā no 13 līdz 25 gadiem, kuri mācās, studē vai strādā, apzināt 1991. gada barikāžu dalībniekus – mūsu valsts patriotus, reālus mūsdienu cilvēkus un viņu devumu mūsu valsts neatkarības atgūšanā un nosargāšanā. Jauniešiem palīdzēt apzināt un veikt pētījumu aicināti iesaistīties arī vecāki, skolotāji, mazpulku vadītāji, jaunatnes darbinieki.

Jūs noteikti uzzināsiet daudz faktu, par kuriem nav rakstīts vēstures grāmatās. Veicot intervijas ar barikāžu dalībniekiem, jūs palīdzēsiet vēsturniekiem papildināt esošo pētījumu klāstu, jo visa apkopotā informācija tiks nodota Barikāžu muzejam.

Lai piedalītos pētījumā:

  1. Jāapzina barikāžu dalībniekus ģimenes, draugu, paziņu lokā.
  2. Jāintervē (sagatavotos jautājumus skatīt nolikumā – zemāk) vismaz viens barikāžu dalībnieks.
  3. Saņemtās atbildes līdz 12. aprīlim jāieraksta tiešsaistes anketā, kuru iespējams papildināt vairākkārt: https://ieej.lv/barikadem30

Š.g. 14.augustā, Saldus novada Jaunlutriņu pagastā notiks kopīgs noslēguma pasākums, uz kuru tiks aicināti gan jaunieši, gan barikāžu dalībnieki, gan pētījuma atbalsta personas.

Rūpīgākie pētnieki, interesantāko atmiņu stāstu autori  un aktīvākie jauniešu pētījuma konsultanti saņems arī pateicības balvas.

Pētījumu organizē biedrības «Latvijas ģenerāļu klubs» un “Latvijas Mazpulki” sadarbībā ar Aizsardzības ministrijas Jaunsardzes centru, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Zemessardzes 4.Kurzemes brigādi, 1991.gada Barikāžu muzeju un Saldus novada pašvaldību.

Papildus informācijai, sazināties ar Saldus novada pašvaldības Izglītības pārvaldes jaunatnes lietu speciālisti un projekta koordinatori Gintu Kožokaru, tel. 20087844, ginta.kozokaru@saldus.lv

PĒTĪJUMA NOLIKUMS