saldus jaunieši facebook
draugiem.lv

Saldus novada jauniešu saruna ar profesionālo skeitbordistu iedvesmo skeitot, ļauj uzzināt par skeitbordu un iepazīt Madaru Apsi

Trešdien, 2021. gada 17.martā, Saldus novada jauniešiem bija iespēja piedalīties jau piektajā “Satiec ZOOM” sarunu sērijā. Tā, kā Saldū jauniešiem pieejams modernākais skeitparks Baltijā, sarunas viesis šoreiz bija skeitbordists Madars Apse. Viņš sarunai pieslēdzas no Portugāles.

Madars ir no Ventspils, ar skeitbordingu sācis nodarboties 11 gados, jau vairākus gadus viņš ar to pelna naudu un ir vienīgais profesionālais skeitbordists Latvijā, tas nozīmē, ka viņš ir ieguvis atzinību industrijā, viņa vārds ir uz skeitborda dēļiem. Iepazīstinot ar sevi, Madars saka, ka viņa darbs ir braukt ar skrituļdēli – iet ielās, skeitot dažādās valstīs, fotografēt, filmēt. Lai gan izklausās vienkārši, sarunas laikā var saprast, ka realitātē tas var būt laikietilpīgs, sarežģīts, sāpīgs process, svarīgi ir mācēt sastrādāties ar citiem cilvēkiem. Viņa vēlme ir uztaisīt ko unikālu, lai tas notiktu - jāapvieno zināšanas un spējas, jo profesionālam skeiterim jāmāk unikālā veidā parādīt, ko var darīt ar skeitdēli.

Saruna sniedz ieskatu skeitbordinga industrijā, ļauj iepazīt Madara personību un vērtības, uzzināt, no kā viņš mācījies skeitot, kā ieguvis sponsorus un sasniedzis panākumus. Noskatoties sarunu uzzināsi - ko Madars dara brīvajā laikā un, kur slēpjas kaifs skeitošanā, cik ilgi ir nācies veidot vienu video, ko pateiktu heiteriem, ko nožēlo karjerā, kādu ēdienu iesaka nogaršot! Tāpat, kas sagaidāms viņa veidotā raidījuma “SKATE TALES”, kas pieejams Red Bull Skateboarding Youtube kanālā, turpmākajās sērijās.

Madars sevi sauc par māksliniecisko skeitbordistu, viņš arī ir no tiem, kas izvēlas būt publiska persona, dalīties ar savu stāstu un iedvesmot citus! Prieks, ka viņš atsaucās arī sarunai ar Saldus novada jauniešiem! Ja Tu nevarēji pievienoties ZOOM sarunai, tās ierakstu kā vienmēr vari noskatīties JIC “Šķūnis” Instagram IG TV sadaļā (https://www.instagram.com/jic_skunis/channel/).

Skeiteriem no Saldus Madars iesaka mācīties no pieredzējušajiem skeitbordistiem Saldū, saprast, kas katram ir dārgs un svarīgs, kāpēc nodarbojas ar skaitbordingu. Uzsākot skeitot, viņaprāt, būtiskākais ir neatlaidība, nevajag kautrēties, nedomāt par citu viedokli. Arī Madaram skeitparkā ir bijušas nepatīkamas situācijas, tāpēc jābūt biezai ādai. Skeitbords ir visiem! Prieks, ka Madars pieturās pie teiciena “nedari citam to, ko negribi, lai dara Tev”, viņš skeitparkā aicina būt saticīgiem un draudzīgiem vienam pret otru.

Madars atzinīgi novērtē jauno skeitparku Saldū un apsola atbraukt uz Saldu, cerēsim, ka nākamreiz ar Madaru tiksimies klātienē, iemēģinot skeitparku!

Viņš darbojas un iesaistās arī jaunu skeitparku un vietu, kur skeitot, izbūvē. Sarunā Madars piemin, ka skeiteri paši kopj un uztur skeitparkus kārtībā. To novēlām arī Saldus jauniešiem – skeitot, skeitparkā atrast savu vietu, domubiedrus, draugus, iedvesmotājus un būt atbildīgiem pret šo vietu, lai skeitparks vēl ilgi ir kārtībā.

 

Informāciju sagatavoja:
Laura Ūžele
JIC “Šķūnis” vadītāja