saldus jaunieši facebook
draugiem.lv

Jaunieši aicināti piedalīties “Erasmus+” jauniešu apmaiņas projektu darbnīcā un eseju konkursā

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina pieteikties tiešsaistes projektu darbnīcai par programmas “Erasmus+” jauniešu apmaiņas projektu sagatavošanu. Projektu darbnīca notiks 14., 15. un 17.aprīlī.

Ja esi vecumā no 13 līdz 30 gadiem un Tev jau ir ideja starptautiskam jauniešu apmaiņas projektam, kas būtu aktuāls Tev un citiem jauniešiem, tad kopā ar atbalsta personu piesakies projektu darbnīcai, līdz 2021. gada 7. aprīlim (ieskaitot) aizpildot pieteikuma anketu. Anketa pieejama šeit:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfLmYD986L7RgUI_JHvL68uAd_AikU-cred6l7BAgDDZeJWeg/viewform.

Projektu darbnīcas mērķi ir:

  • veicināt dalībnieku motivāciju un izpratni par programmas “Erasmus+” jauniešu apmaiņas projektu būtību, mērķiem un galvenajiem ieguvumiem.
  • veicināt dalībnieku izpratni par programmas “Erasmus+” prioritātēm (iekļaušana un dažādība, vides ilgtspējība, aktīva līdzdalība, digitālā transformācija) un to iekļaušanu projekta aktivitātēs.
  • veicināt dalībnieku izpratni par projektu uzbūvi, mācīšanās procesu un Youthpass.

Vairāk informācijas: https://jaunatne.gov.lv/jaunumi/erasmus/projektu-darbnica-jauniesu-apmainas-projektu-sagatavosana/


7-12. klašu skolēni aicināti piedalīties eseju konkursā “Viena diena nākotnē”. Konkursa mērķis ir mudināt jauniešus domāt par to, kā viņi ar savām izvēlēm var veicināt ilgtspējīgu resursu izmantošanu un vairot jauniešu apziņu par personisko izvēļu atstāto ietekmi uz vidi kopumā.

Konkursa dalībnieki var iesniegt eseju par kādu no četrām tēmām:
1. Kāpēc mana paaudze izglābs pasauli?
2. Mazo lietu spēks klimata pārmaiņu novēršanā.
3. Ko es varu iemācīt pieaugušajiem par vidi?
4. Mana zaļā rutīna.

Vēlamais eseju garums ir 3000 zīmes. Lai piedalītos konkursā, esejas jāsūta uz e-pasta adresi vienadiena@satori.lv līdz 18. aprīlim, uz esejas pirmās lapas norādot izvēlēto esejas tēmu, autora vārdu, uzvārdu, mācību iestādi un klasi, tālruņa numuru un e-pasta adresi.

Balvās: Esejas publicēšana portālā Satori, pilsētas velosipēdi un viedpulkstenis.

Eseju konkursa nolikums:

https://drive.google.com/file/d/1D4E_9b6BPEHmNaA9Ylq9jyWS1iClqkYd/view?fbclid=IwAR0uJ9EghWQHDZf7bJmJz93vFf8cD12bugcJao_Y7-1HFB8EV8JKH03uf5o

Vairāk informācijas: 

https://satori.lv/article/ar-eseju-konkursu-sak-kampanu-jauniesiem-par-vidi-un-klimatu?fbclid=IwAR3idBlD2AHAezSC5LronSD9wClDXKAWYImMPpb9ugEy5F9kue3N9-y_ZH0

Biedrības Ascendum organizētās kampaņas "Viena diena nākotnei" galvenais mērķis ir izglītot jauniešus par videi draudzīgām izvēlēm, kā arī iedrošināt jauniešus kļūt par vides vēstnešiem savās ģimenēs, draugu un paziņu lokā. Kampaņa tiek uzsākta ar eseju konkursu "Viena diena nākotnei", aicinot pamatskolas un vidusskolas jauniešus dalīties savās pārdomās un redzējumos.

Informācija no https://www.facebook.com/EurodeskLatvia