saldus jaunieši facebook
draugiem.lv

Noslēdzies Jaunlutriņu jauniešu projekts "Sinerģija 4"

    Jaunlutriņu jaunieši jau vairākus gadus realizē projektus ar vienojošu elementu- pārgājienu gar Baltijas jūras krastu. Šīgada izaicinājums bija 25 km no Klapkalnciema līdz Engurei. Līdz ar to arī noslēdzām gājienu pa Kurzemes krasta līniju sākot no Lietuvas robežas līdz Jūrmalas kūrortu zonai. Mēs – Nensija Frankus, Ēvalds Kārkliņš, Rūdis Frankus un  Maija Zaļuma - esam tie, kas piedalījušies visos projektu ''Sinerģija 1,2,3,4..''pārgājienos, rosinājuši un aicinājuši līdz citus, darījuši melno darbu un baudījuši gandarījumu par paveikto! Kurzemes piekraste iepazīta ar pēdām, prātu un sirdi.

    Kopīgs ceļš vieno, noārda sociālās robežas un ļauj justies veselumam- mazai dabas daļai. Tāpēc mēs ejam - lai piedzīvotu, pieredzētu, uzzinātu, sajustu, arī pārbaudītu savu varēšanu, izjustu labas emocijas, būt laimīgi, iegūtu jaunus draugus... motivācija katram sava - Ceļš kopīgs. Ir tik labi, ka arvien ir jaunieši, kam to VAJAG!

    Katru gadu pārgājienus papildina izglītojoši un izzinoši pasākumi un objekti. Šogad tas bija kino pilsētiņas ‘’Cinevilla’’ apmeklējums ar gidu, kas bija ļoti būtiski, tāds caurskrējiens vien nebūtu nekas. Jo tur strādā sava darba entuziasti, kas gatavi stāstīt, rādīt, skaidrot…. Ar tehnoloģiskajām niansēm iepazināmies ‘’Specefektu šovā’’, kur visi bijām dalībnieki un uzfilmēto materiālu arī dabūjām. No sirds izsmējušies, līdzdarbojušies un dažas ilūzijas par kino tapšanu zaudējuši, tomēr ļoti apmierināti.

    Nakšņojām jūras krastā Zušuciema (tā senāk sauca Enguri) vecajā Krišjāņa Valdemāra jūrskolā, kur tagad ir Saieta nams. Jūra pāri kāpai- vakara un rīta peldes, saulrieta un saullēkta vērošana, ekskursija pa Engures interesantākajām vietām, svaigi žāvētas zivis tieši no ražotāja, supergardas pusdienas kafejnīcā ‘’Būda’’,  Rideļu dzirnavu apmeklējums – to visu var izkombinēt par projekta 400 eiro 20 jauniešiem. Vajag tikai rakt!!!

    Viegli tas nav. Man kopā ar Jaunlutriņu jauniešiem šis bija 10.projekts, tāpēc vakarā bija tortes un svinēšana.  iesaistījās jaunieši no Šķēdes, Saldus, Pampāļiem, Brocēniem. Otrā rītā atkal svinēšana! Jo kādam dalībniekam tieši 5.augustā paliek 18.gadu! Saules stariem kāpjot pār priežu galotnēm, suminājām jubilāru pie īpašā Latvijas simtgadei stādītā ozola. Domāju – tādu jubileju katrs gribētu piedzīvot!

Sakām lielu paldies Apvienotajai Jaunlutriņu un Šķēdes pagastu pārvaldei par jauniešiem piešķirto autobusu, šoferim par izturību!

 

Projektu “Jaunieši Saldus novadam” atbalsta Saldus novada pašvaldības projektu fonds un „CEMEX Iespēju fonds”

 

informāciju sagatavoja Jaunlutriņu pagasta jaunatnes lietu koordinatore Maija Zaļuma