saldus jaunieši facebook
draugiem.lv

Ogu lasīšanas turnīrs Jaunlutriņos izvēršas par sīvu cīņu

Jūlijs ogu lasītājiem bija labvēlīgs – laikapstākļi nebija karsti un čaklākie Jaunlutriņu jaunieši devās uz z/s “Mucenieki”, lai sacenstos ērkšķogu lasīšanā. Sportiskākie mēroja 3 km attālumu ar velosipēdiem. Liels bija pārsteigums, uzzinot, ka ērkšķogām ir daudz šķirņu, pārsvarā no Krievijas selekcionāriem – bija iespējams katru nogaršot! Jaunieši izmēģināja ērkšķogu lasīšanu ar kombainu un aplūkoja milzīgās saldētavas, kurās ogas uzglabā.

 

Ogu lasīšanas turnīrs izvērtās par sīvu cīņu – katrs vēlējās būt labākais! Bija jāievēro arī kritēriji – ogas nedrīkstēja būt pārsprāgušas, tāpēc ogu ievākšana bija jāveic akurāti un nesteidzoties. Salasītais daudzums atkarīgs arī no ogu šķirnes – ir mazas, bet ir arī milzīgas ērkšķogas! Citiem krūmiem ir daudz ērkšķu, bet citiem to nav gandrīz nemaz.

Pēdējā lasīšanas dienā jaunieši dekorēja trauciņus, kuros dāvināt ērkšķogas Lutriņu pansionāta “Ābeles” iemītniekiem. No salasītā daudzuma 1/3 daļu – 30 kg -  bijām nopelnījuši un to dāvājām pansionātam. Seniori bija priecīgi parunāt ar jauniešiem, teica paldies par atvestajiem vitamīniem un taujāja, vai rokas nav dikti saskrāpētas šo darbu darot. Pansionāta darbinieces solīja neapēstās ogas savārīt ievārījumā, lai saldums un prieks tiek arī ziemai.

Jaunieši atzīst, ka ērkšķogu lasīšana nav viegla, rokas tika saskrāpētas un dažiem ērkšķi pat sadūrušies pirkstos, bet tas neapstādināja no sacensībām. Vislielākais prieks esot par to, ka ar šīm ogām tika iepriecināti seniori, kuri paši nevar sev sagādāt tās.

Liels paldies z/s “ Mucenieki” vadītājai Ligitai Rezgalei par  iespēju gūt pieredzi ogu lasīšanā viņas lielajā saimniecībā!

Ogu lasīšanas turnīrs notika projekta „Ogo, sporto un krāso stilīgi!” ietvaros, ko realizē biedrība „Latvijas Mazpulki”. Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS).” 

 

Informāciju sagatavoja

Nelda Zaļuma

jauniešu atbalstītāja