saldus jaunieši facebook
draugiem.lv

Profesiju nakts trasīte pie Oskara Kalpaka muzeja

16.augustā pie Oskara Kalpaka notika biedrības “Mantinieki” jauniešu projekta pasākums “Profesiju nakts trasīte”, kurā piedalījās gan lielāki, gan mazāki dalībnieki, kuri bija gatavi tumsā un bailīgos apstākļos iepazīt dažādas profesijas. Sešas komandas, pa 3 – 4 dalībniekiem katrā, devās parkā pildīt uzdevumus, sekojot izliktajām gaismiņām. Trasītē bija gan baidīšana, gan uzdevumu pildīšana. Ar dažādiem interesantiem uzdevumiem dalībniekus sagaidīja jaunieši un pieaugušie palīgi, iejutušies šādu profesiju tēlos: medmāsa, operas dziedātāja, karavīrs, skolas direktore, pavārs, apģērbu dizainere, jūrnieks. Pēc izpildītā uzdevuma katra komanda saņēma lielās puzles gabalu, kura kopā bija jāsaliek pie muzeja. Uz puzles bija katrai komandai atšķirīgi jautājumi, uz kuriem varēja atbildēt ar ciparu, tā iegūstot šifru kastītei ar kodu, kura bija jāatrod pēc izlozētā simbola. Savukārt kastītē bija jautājums, kuram atbilde atrodama muzejā. Nemaz tik viegli neveicās ar atšifrēšanu, kādai komandai bija vajadzīga arī palīdzība.

Noslēgumā tika apkopoti iegūtie punkti un apbalvoti uzvarētāji, kā arī notika kopīgi izvārītās zupas ēšana. Visi atzina, ka tas bija bailīgs un neparasts piedzīvojums.

Biedrības "Mantinieki" projekts "Profesiju nakts trasīte" īstenots biedrības "Saldus jauniešu balss" projektu konkursa "Jaunieši darbībā" ietvaros, to finansiāli atbalsta Saldus novada pašvaldības projektu fonds.

 

Projekta vadītāja

Līva Vidžupa