saldus jaunieši facebook
draugiem.lv

Ezerē īstenots projekts Saldus novada pašvaldības projektu fonda "Jauniešiem pagastos" ietvaros

Saldus novada pašvaldības Ezeres pagasta pārvalde īstenojusi projektu „Stāstu stāstiem izstāstīju ko pa dienu sadarīju!”, kurš īstenots ar Saldus novada pašvaldības Projekta fonda“Jauniešiem pagastos” finansiālu atbalstu.

Projekta mērķis: Sniegt atbalstu Ezeres pagasta jauniešu aktivitātēm, tā veicinot Ezeres pagastā un tās apkārtnē dzīvojošo bērnu, jauniešu, jēgpilnu ārpusskolas un brīvā laika pavadīšanas iespēju, nodrošinot viņu interesēm un spējām atbilstošas aktivitātes, kuras veicinātu zināšanu, informētības un dažādu prasmju  attīstību. Projekta ietvaros tika iegādātas dažādas spēles, kuras ikvienam interesentam pieejamas Ezeres pagasta bibliotēkā, kā arī nodarbības jēgpilna laika aizpildīšanai, piedāvājot iespēju darboties radošajās darbnīcās, kuru rezultātā izgatavotas pašu un citu priekam noderīgas lietas dekoru izgatavošanā, darbā ar papīru.

Ir daudz veidu, kā spēlējot spēles bērni, jaunieši var kopā pavadīt laiku un atrast kopīgu valodu. Tās visiem spēlētājiem rada patīkamu procesu un nepiespiestu atmosfēru, var apsēsties pie viena galda, atrast kopīgas intereses – tā ir viena no vērtīgākajām lietām. Spēle prasa kopīgu laiku un uzmanību. Galda spēles, īpaši jau pusaudžu vecumā, var palīdzēt jauniešiem savstarpēji iepazīt vienam otru. Spēlēs var ļoti labi novērtēt, kā cilvēks uzvedas ikdienā un stresa situācijās, kā veido argumentus un pieņem lēmumus. Tas var būt arī izmēģinājuma lauciņš dažādām emocijām. Katrs pats var novērot, kā pats uzvedās. Otrkārt, mēs varam mācīties no tām emocijām, kas spēles laikā rodas citiem. Tas nav tik sāpīgs un emocionāls izmēģinājums kā realitātē. Spēļu galvenais mērķis nav par katru cenu uzvarēt. Svarīgākais ir process un kopā pavadītais laiks un iegūtās zināšanas, emocijas. Galda spēles palīdz mācīties argumentēt, pieņemt patstāvīgus lēmumus, paraudzīties uz lietām un situācijām no dažādiem rakursiem. Daudzās spēlēs kompromisu atrašana ir pats pamats. Galda spēles ir pat ļoti ieteicamas mācību apguves procesos, jo jautrā un atbrīvotā gaisotnē un formā palīdz apgūt mācību vielu. Spēles pamatvērtība ir jautrībā. Ja tā spēj radīt pozitīvus blakusefektus un apgūt jaunas zināšanas, tā ir divtik vērtīga.

Informāciju sagatavoja

Raina Boguža

projekta vadītāja