saldus jaunieši facebook
draugiem.lv

Atskats uz "PuMPuRS" projekta "Esiet kā vīri" 2019. gada aktivitātēm

Pēc Ziemassvētkiem ir pienācis īstais brīdis, lai plašākai auditorijai izstāstītu par vērtīgu projektu. Tātad - Latvijas Mazpulku projektā „Esiet kā vīri!” ir iesaistījušies 14 jaunieši no Jaunlutriņu un Šķēdes pagastiem. Projekta pirmā aktivitāte „Ciemos pie fizioterapeita” 29.oktobrī aizveda mūs līdz Rīgai, kur Fizioterapeijas un rehabilitācijas klīnikas „Fiziocentrs” mājīgajā un labi aprīkotajā vingrošanas zālē jauniešiem nodarbību vadīja Jaunlutriņu skolas absolvents, tagad Fiziocentra galvenais fizioterapeits Mareks Osovskis. Vispirms jaunieši tika nosvērti un nomērīti, lai noteiktu ķermeņa masas indeksu, bet pēc tam – dažādi vingrinājumi izturības un sirdsdarbības pārbaudei, spēka testēšanai utt. Mareks atzina, ka lauku puiši un meitenes ir diezgan labs „materiāls”, viņiem nav liekā svara, viņi ir gana lokani un sportiski. Būtu tikai jāturpina regulāri nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, un tad būs stipra veselība un mācībās arī veiksies labāk! Pēc nodarbības jaunieši iztaujāja Mareku par viņa darba pieredzi Latvijas Olimpiskajā vienībā un darbā ar studentiem. Mareks uzsvēra, ka, strādājot kopā ar labākajiem sportistiem, ir apceļojis puspasauli, Amerikā bijis reizes piecdesmit, bet joprojām ir pilnīgi pārliecināts, ka Latvija ir labākā zeme uz pasaules, jo te ir tīra vide, veselīga pārtika un daudz iespēju mācībām un darbam.
Pēc nodarbības jaunieši baudīja vēlās pusdienas krodziņā „Pie ķirmja”, bet pēc tam vēroja hokeja spēli arēnā „Rīga”.
Uz novembra nodarbību jauniešus savā īpaši aprīkotajā treniņu zālē Saldū aicināja boksa treneris Ansis Pūce. Sākumā dažādi vingrinājumi koordinācijas un līdzsvara trenēšanai, pēc tam mazas sacensības, boksējoties ar boksa maisu. Ansis stāstīja par saviem audzēkņiem, par viņu pieredzi dzīvē, skolā un draugu kompānijās, ar spilgtiem piemēriem parādot, cik liela nozīme mūsu ikdienā ir disciplīnai, atbildībai, draudzībai un vīrišķībai. Pēc nodarbības – pusdienas ēdnīcā „MX1”.
Decembra nodarbībai jauniešu projekta aprakstā ir dots nosaukums „Ciemos pie „Latvijas Lepnuma””. 21.decembrī savā „Ripo auto” darbnīcā Brocēnu kultūras nama pagrabstāvā jauniešus sagaidīja smaidošais un omulīgais Zigmunds Zaļenko. Vispirms visi kopā atcerējāmies, ka Zigmunds 2016.gada nogalē pelnīti saņēma balvu „Latvijas Lepnums” par sociālo atbildību nominācijā „Iedvesmotājs”. Zigis vispirms izrādīja darbnīcu, kurā zēni gatavo kuģīšus, kuri sacenšas peldēšanā pa ūdens trasi, un koka mašīnas, kuras brauc īpašā autotrasē. Kaut arī jauniešiem „mašīnīšu vecums” jau garām, tomēr dažam labam vēl gribējās paspēlēties!
Zigis arī šoreiz spēja jauniešus iedvesmot uz diezgan grūtu, bet vērtīgu darbu – stundas laikā katram izdevās no klūgām pagatavot mazu groziņu. Tad piepildījām to ar konfektēm – un Ziemassvētku dāvana gatava!
Kopā ar Zigi, ēdot pusdienas Ledus halles kafejnīcā, pārrunājām semestra noslēguma veiksmes un neveiksmes, bet pēc tam – viena kustīga stunda publiskajā slidotavā!
Aprakstītie pasākumi notika projekta „Esiet kā vīri!” ietvaros, ko realizē biedrība „Latvijas Mazpulki”. Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS).”

 

Informāciju sagatavoja

projekta vadītāja

Ilze Kļava