saldus jaunieši facebook
draugiem.lv

Īstenots projekts “Soļo. Neiznieko. Iepazīsti.”

 

Noslēdzies 8 mēnešu garais Eiropas Solidaritātes projekts “Soļo. Neiznieko. Iepazīsti”, ko īstenoja biedrība “Brocēnu hokejs klubs” sadarbībā ar Saldus Jaunatnes atpūtas un iniciatīvas centru “Šķūnis”.

SOĻO, jo kustībā ir spēks

NEIZNIEKO, jo saaudzēsim resursus un arī vidi

IEPAZĪSTI, kāda ir Tava atstātā pēda dabā?

Nosaukumā nosauktie atslēgvārdi pauž projekta galveno domu – veicināt aktīvu un veselīgu dzīvesveidu Saldus un Brocēnu novados, lai mēs būtu daļa no veselīgas pasaules.

Galvenokārt, vēlējāmies izglītot paši sevi un citus, kā varam dzīvot veselīgāk un dabai draudzīgai,  un aizsākt pārgājienu kustību. Projekta aktivitātēs varēja iesaistīties ikviens interesents – gan bērni, gan jaunieši, gan vecāki, gan pieredzes bagāti cilvēki.

Projekta ietvaros notika šādas aktivitātes:

  • Aktīva orientēšanās pa Saldu un veselīga uztura meistarklase kopā ar uztura speciālisti Sintiju Kalnišu, kurā bija iespēja iemācīties pagatavot veselīgus un spēcinošus našķus (jūnijs).
  • Starpnovadu pārgājiens Saldus - Brocēnu skatu tornis – Saldus. Pārgājiena vadītājas bērnu un jauniešu organizācijas “Jaunie Vanagi” Ditas Oberšates vadībā iepazinām dabu, kā arī pa ceļam lasījām atkritumus, tā saprotot, cik patiesībā piegružot ir daba. Pārgājiena odziņa – supošana kopā ar Kristapu Vaģeli (jūnijs).
  • Radošās darbnīcas un šķiratlons festivāla “Saldus saule” aktivitāšu pļavā. Pasaules dabas fonda vēstnese Kristiāna Griķe palīdzēja saprast kā mūsu radītos atkritumus sašķirot, atbilstoši katrai konteineru krāsai (jūlijs).
  • Nakts pārgājiens Saldus – Brocēni- Saldus dabas entuziasta Ēvalda Kārkliņa vadībā. Tā bija citādāka, bet ļoti aizraujoša pieredze – baudīt dabu, kurināt ugunskuru un piedalīties aktivitātēs tumsā (augusts).
  • Lūpu balzāma, zobu pastas un vaska drānas izgatavošanas meistarklase bija iespēja katram pašam izgatavot ikdienā noderīgās lietas. Kristiāna Griķe parādīja, ka ir iespējams veikalā nopērkamo aizstāt ar ko dabiskāku, kā sastāvu nosaka katrs pats (oktobris).
  • Āra dzīves apmācības 3. - 4.klašu skolēniem apmācību centra “Pelēkais vilks” vadībā. Iegūtas teorētiskas zināšanas, kas pielietotas praksē, dodoties aizraujošā pārgājienā (novembris, decembris).
  • Pārgājiens Saldus – Sātiņi – Saldus. Projekta noslēgums pie dabas ar kopīgu pikniku un aktivitātēm, kas apkopo projektā paveikto (janvāris).

 

Projekta laikā iepazīti daži veidi kā dzīvot dabai draudzīgāk. Tas ir bijis tikai ieskats un lielisks motivātors domāt par to, kādu pēdu dabā mēs aiz sevis atstājam. Mēs sākām darīt un novēlām katram turpināt!

#ESSolidaritateskorpuss #JSPA
Projekts “Soļo. Neiznieko. Iepazīsti.” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas Eiropas Solidaritātes korpusa, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

 

Informāciju sagatavoja:

projekta "Soļo. Neiznieko. Iepazīsti." komanda