saldus jaunieši facebook
draugiem.lv

Biedrība "Wirsaitis" uzsāk PuMPuRS projektu, dodoties dabā

PuMPuRS projekta ietvaros ir aizvadīta pirmā aktivitāte “Kopā  ar dabu”, kuru apmeklēja 13 jaunieši. Jaunieši iepazinās ar instruktoru Agri Robežnieku, kurš pastāstīja gan par sevi, gan par izdzīvošanas pamatprincipiem brīvā dabā. Ar instruktora līdzdalību un padomu tika atrastas vietas kur celt nakts pajumtes. Tika izveidotas četras nakts pajumtes. Darbs bija spraigs un interesants. Visi jaunieši ar savām nakts pajumtēm bija apmierināti. Jauniešiem tika iemācīts, kā izgatavot ūdens attīrīšanas filtrus, kur pēc tam pie katras pajumtes jaunieši paši izgatavoja ūdens filtrus. Grūtāk gāja iekurināt ugunskuru ar krama palīdzību, pēc neatlaidīgas darbošanās tas tika paveikts. Pēc spraigas dienas visi kopīgi ieturējām vakariņas, kur pārrunāja dienas paveikto.

 

Otrais rīts sākās 8:00 ar nelielu rīta skrējienu, ko noslēdza sejas nomazgāšana ar aukstu ūdeni. Pēc brokastīm ievads un apmācība par pirmās palīdzības sniegšanu, kur aktīvi paši jaunieši izspēlēja dažādas lomu spēles.

Projektu „Pa vēstures un dabas takām” realizē biedrība „Wirsaitis”. Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS)

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Vāce

projekta vadītāja, biedrības “Wirsaitis” valdes priekšsēdētāja