saldus jaunieši facebook
draugiem.lv

Notikušas PuMPuRS jauniešu iniciatīvas projekta “Plāns X” aktivitātes augustā

Augustā tika uzsākta biedrības “Saldus jauniešu balss” un JIC “Šķūnis” PuMPuRS jauniešu iniciatīvas projekta “Plāns X” realizācija. Lai sasniegtu projekta mērķi, katru mēnesi plānotas trīs aktivitātes, augusta aktivitātēs akcents tika vērsts uz jauniešu brīvā laika lietderīgu izmantošanu. Jaunieši iepazinuši sevi, citus, mācījušies sadarboties un iepazinuši dažādus veidus kā pavadīt brīvo laiku.

1.augustā jaunieši piedalījās komandas piedzīvojumu pārgājienā "Robinsona izdzīvošanas kurss" Pāvilostā, organizācijas “Saliedēt.lv / Izdzīvošanas skola” vadītāja Oskara vadībā. Pārgājiens tiešām bija piedzīvojumu pilns - iešana, vērtīgas sarunas un mācības, dažādi sadarbības un komandas saliedēšanas uzdevumi, laivošana pa Sakas upi. Projektu "Plāns X" iesākām aktīvi, kļūstot par komandas dalībniekiem, iepazīstot citus, kā arī nedaudz "salaužot" sevi - mainot attieksmes, samazinot savu Ego, pārkāpjot savām bailēm.

18.augustā, notika Sporta diena, kuras ietvaros guvām vērtīgas atziņas par sportu, attieksmēm un džudo no džudo trenera Gata Baumaņa, arī paši izmēģinājām dažus paņēmienus. Pēc tam kārtīgi izkustējāmies un uzlādējāmies, dejojot zumbu Zanes Ilenānes vadībā, taču dienu noslēdzām Saldus ezera pludmalē. Tur piknikojām, spēlējām volejbolu un  supojām Kristapa Vaģeļa uzraudzībā - vai jūs esat stāvējuši plankā, piepumpējušies vai metuši kūleni uz SUP dēļa? Mēs esam!

Savukārt, 25.augustā, laikapstākļu dēļ nācās ieviest korekcijas "Plāns X" plānotajā aktivitātē, tāpēc velobrauciena vietā jaunieši pulcējās “Šķūnī” un pavadīja brīvo laiku aktīvi iekštelpās. Uzrīkojām komandu sacensības "Komandu sešcīņa", kur jaunieši veica dažādus ātruma, veiklības un erudīcijas uzdevumus, tajos iekļāvām arī velosipēdus, uzvarētāji visi, jo forši pavadījām laiku un uzvar draudzība. Pagatavojām kopīgas pusdienas, kā arī komandas zīmēja "Laika picas", centāmies saprast cik daudz mums ir brīvā laika, kā to izmantojam, kādas iespējas vēl varam izmēģināt, lai to pavadītu lietderīgi. Šī aktivitāte bija jauniešu iniciatīvas pasākums, tās organizēšanā aktīvi iesaistījās "Plāns X" jauniešu līdere Agate.

Iepazīt, pamēģināt, apzināt iespējas kā bagātināt savu brīvo laiku, jo tikai tā var saprast vai tas ir piemērots Tev, tāds bija projekta "Plāns X" augusta aktivitāšu mērķis!


Projektu „Plāns X” (līg.nr.476) realizē biedrība „Saldus jauniešu balss” sadarbībā ar JIC „Šķūnis”. Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”

 

Informāciju sagatavoja

Laura Ūžele

biedrības "Saldus jauniešu balss" valdes priekšsēdētāja