saldus jaunieši facebook
draugiem.lv

Biedrības "Wirsaitis" īstenotajā PuMPuRS jaunatnes iniciatīvas projektā jaunieši devās uz nometni Grobiņā

Noslēgusies nometne "Pa vēstures un dabas takām". Ierodoties mūs sagaidīja biedrības Tūrisma klubs "Oga" Valdes priekšsēdētājs Raimonds Reinis un viņa komanda. Sākumā ierādīja mums apmešanās vietu. Iekārtojušies, paēdām gardas pusdienas Grobiņas sporta centra kafejnīcā. Dienu turpinājām ar izzinošu lekciju par baltu ciltīm, skandināviem un vikingiem. Mums demonstrēja kā ģērbās mūsu senie senči, arī paši varējām pārģērbties un izmantot brīvo laiku, lai sevi iemūžinātu fotogrāfijās seno laiku apģērbā.

Vēlāk visus izvizināja ar Kuršu Vikingu liellaivu, mācīja mest šķēpu, šaut ar loku, kā arī piedalījāmies dažādās interesantās aktivitātēs. Katru vakaru visi devās vakara peldē, pēc kuras sekoja vakariņas pie ugunskura. Senās vides meisterdarbnīcā  izgatavojām lāpas no lina auduma un izkausētiem cūku taukiem - dega ļoti labi.

Otrajā dienā pēc brokastīm, dienu iesākām ar izzinošu lekciju - "Vēlais dzelzs laikmets Baltijas jūras reģionā, dzīvā vēsture". Lekcijas laikā varējām aptaustīt bruņu kreklu un ķiveri. Pēc lekcijas notika airēšanas sacensības un Kuršu kaujas skrējiens, kas bija ļoti interesants un gana sarežģīts, jo skrējienu nācās veikt ar bruņu kreklu mugurā. Krekls tiešām bija ļoti smags!

Pēcpusdienā gājām pārgājienā uz Grobiņas pilskalnu, senpilsētu un Priediena senkapiem. Kā jau iepriekš uzzinājām lekcijā, šie visi ir pasaules mantojuma UNESCO nominācijas objekti. Pēc vakariņām, kad satumsa, skatījāmies brīvdabas kino ugunskura gaismā, dokumentālo drāmu "Baltu ciltis". Ļoti interesanta un izglītojoša filma par mūsu senčiem un to, kā viņi dzīvoja.

Pēdējās dienas rītā notika komandu saliedēšanās sacensības "Kuršu Vikingi". Viena no disciplīnām bija erudīcijas sacensības "Viktorīna" par izzinošajās lekcijās stāstīto un redzēto, kā arī par dokumentālo filmu "Baltu ciltis". Visas iepriekšējās dienas nometnes vadītāji vēroja katru komandu, jo mūs jau ierodoties sadalīja divās komandās, un piešķīra punktus par aktivitāšu laikā iegūtajām prasmēm un saliedētību kā komandai.

Pēc sacensībām notika apbalvošana, abas komandas bija ļoti līdzvērtīgas. Katra komanda saņēma kliņģeri un magnētiņus ar Kuršu Vikingu simboliku. Atvadoties, tapa kopbilde ar nometnes vadītājiem.

Milzīgs paldies biedrības Tūrisma klubs "Oga" Valdes priekšsēdētājam Raimondam Reinim un visai viņa fantastiskajai komandai!!!

Projektu „Pa vēstures un dabas takām” realizē biedrība „Wirsaitis”. Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS)

Vairāk foto skatīt biedrības "Wirsaitis" facebook lapā.

Informāciju sagatavoja:
 Evija Butnorjus
biedrības "Wirsaitis" pārstāve