saldus jaunieši facebook
draugiem.lv

Jaunlutriņu un Šķēdes jaunieši dodas KOPĀ DABĀ

Jaunlutriņu un Šķēdes pagastu jaunieši jūlijā realizēja projektu ‘’Ejam dabā!’’. Tās bija neaizmirstamas dienas dabā – bez interneta, bez telefona zonas. Taču  pēc “Covid-19” laika ierobežojumiem, bija tik labi būt atkal kopā, iet garos pārgājienos, runāties, draudzēties, piedzīvot ceļu un sevi!

Garākais pārgājiens bija ap 25 km no Mērsraga līdz Engurei, kas arī bija šis ‘’Nārnijas’’ ceļš bez sakariem, bez interneta, toties ar ļoti skaistu un daudzveidīgu dabu – jūrā daudz gulbju ģimeņu, milzums kaiju un kormorānu apmetņu, jo jūrmala aizaugusi un neapdzīvota, vietām neizbrienama. Tad mūsu ceļš veda līku loku pa meža taciņām, brīžiem apmaldoties un visiem kopā domājot – pa kuru ceļu labāk iet. Šajos mežos sastapām daudz čūsku, jūrā pētījām medūzas, peldējāmies, sacentāmies izturībā, izpalīdzējām cits citam- tas veicina abu pagastu jauniešu sadraudzību, informācijas apmaiņu, jo ikdienā jaunieši mācās dažādās skolās, strādā dažādās vietās un satiekas reti.

Īsts komandas saliedēšanas pasākums bija peintbols “Pie Jāņiem” – plašā meža teritorijā, ar labu ekipējumu, interesanti organizēts un galvenais – retā vieta, kur vienlaikus var spēlēt liela grupa. Zilumi, protams, bija, bet tas jau tikai piedod asumiņu! Peintbols jauniešiem  veicina taktisko domāšanu, reaģēšanas spējas un sadarbošanos komandā.

Īsāks pārgājiens bija Engures ezera dabas parkā, kur vērojām savvaļas govis un zirgus, pētījām ļoti dažādos ūdens putnus. Dabas mācība tiešā veidā, ne no grāmatas!

Apmeklējām “Covid-19” pandēmijas laikā atjaunoto un uzlaboto “Valguma pasaules” –  “Baskāju taku”, kas tagad papildināta ar lielformāta zvēru un putnu fotogrāfijām ar informāciju, jauniem objektiem un segumiem. Jaunieši ar interesi pētīja šo informāciju, diskutēja, taisīja selfijus un uzzināja daudz jauna un noderīga.

Secinājums – projekts bija vērtīgs un noderīgs, sniedza prieku, zināšanas un gandarījumu jauniešiem. Šajā ierobežojumu laikā izdarījām maksimāli iespējamo.

Projekts īstenots Saldus novada pašvaldības projektu fonda “Jauniešiem pagastos” ietvaros.

Informāciju sagatavoja:
Maija Zaļuma
Jaunlutriņu pagasta  jaunatnes darba koordinatore