saldus jaunieši facebook
draugiem.lv

Notikušas PuMPuRS jaunatnes iniciatīvas projekta “Plāns X” aktivitātes septembrī

Turpinās biedrības “Saldus jauniešu balss” un JIC “Šķūnis” PuMPuRS jauniešu iniciatīvas projekta “Plāns X” realizācija, septembrī notikušas šādas aktivitātes.

Piektdien, 11.septembrī, pavadījām foršu un draudzīgu pēcpusdienu/vakaru kopā! Projekta "Plāns X" jauniešu iniciatīvas aktivitātes ietvaros devāmies uz Brocēniem, spēli “Pilsētas ABC” šoreiz pildījām par Brocēnu novadu, apmeklējām radošo telpu “Blackfolkpottery”, kur mācījāmies taisīt dažādas lietas no māla. Tas bija relaksējoši un aizrāva mūs visus! Gaisa takās bijām aktīvi un pārbaudījām cik izturīgi esam, noslēgumā Mežparkā paši taisījām burgerus. Darot, sarunājoties, atklājot un esot kopā, turpinājām iepazīt viens otru un veidot savstarpējās attiecības.

Savukārt, 15.septembra pēcpusdienā pie jauniešiem JIC “Šķūnis”  viesojās biedrības "Papardes zieds" apmācītāji ar nodarbību par tēmu “Attiecības”. Neformālā veidā, sarunājoties un darbojoties, jaunieši meklēja atbildes uz tādiem jautājumiem kā – kas ir attiecības un, kas ir būtiskākais attiecībās.

Sestdien, 19.septembrī, piedalījāmies biedrības "Piedzīvojuma gars" vadītajā piedzīvojumu programmā "Sadzīvo un izdzīvo"! Elpojot piejūras gaisu un ejot cauri bunkuriem, iepazinām Mangaļsalu, bet, pildot uzdevumus, mācījāmies sadzīvot.

Uzdevumi bija dažādi - stratēģiski, uzticības, nedaudz ekstrēmi, tādi, kuros nevar domāt tikai par sevi, bet katram no sevis jāparāda viss, ko spēj. Sadarbojoties, ar acīm ciet vadājām viens otru pa bunkuriem un visus uzcēlām augšā uz bunkura jumta, kādam tā nebija pati augstākā virsotne, bet kādam tas bija pamatīgs solis pretī savām lielākajām bailēm. Iet piedūmotā bunkurā ar gāzmaskām bija ekstrēmi, tik pat ekstrēmas sajūtas bija tiem, kurus visi centāmies noturēt gaisā un vadīt, pildot uzdevumu gaisā.

Dienas gaitā centāmies izprast, ko tad īsti nozīmē sadarbība, kas ir saliedētība, kas ir savstarpējās attiecības, kurā brīdī, sacensība pārvēršas par sadarbību! Mēs izdzīvojām, par to šaubu nebija - esam spēcīgi, un, pamatojoties uz to, ka dienas noslēgumā, refleksijas aplī, ļāvām viens otram izteikties un, beidzot, visi klausījāmies viens otrā, varu teikt, ka iemācījāmies arī sadzīvot.

Šomēnes "Plāna X" aktivitātes bija centrētas uz tēmu "Attiecības" - kopā darījām, iepazinām, mācījāmies un izpratām, kas ir attiecības. Attiecības ir māka sadzīvot, gan labajos, gan sliktajos brīžos, caur šīm aktivitātēm un arī ikdienā trenējam to!

Projektu „Plāns X” (līg.nr.476) realizē biedrība „Saldus jauniešu balss” sadarbībā ar JIC „Šķūnis”. Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS).

 

Informāciju sagatavoja
Laura Ūžele
Projekta “Plāns X” vadītāja

FOTO skati šeit.