saldus jaunieši facebook
draugiem.lv

Notikušas PuMPuRS jaunatnes iniciatīvas projekta “Plāns X” aktivitātes oktobrī

Īstenotas “Saldus jauniešu balss” un JIC “Šķūnis” PuMPuRS jauniešu iniciatīvas projekta “Plāns X” oktobra aktivitātes, tajās jaunieši attīstīja savas prasmes - piedalījās kokamatniecības nodarbībā, gatavoja ēdienu gatavošanas meistarklasē, spēlēja novusu un mācījās vadīt turnīru!

Ceturtdien, 8.oktobrī, devāmies uz Ezeri, Amatu māju, lai piedalītos kokamatniecības nodarbībā! Nodarbības vadītājs Alvids Pupšis. Ja puišiem naglošana un zāģēšana ir jau zināma lieta, tad Alisei tas bija pārbaudījums, forši, ka puiši ar savām prasmēm nāca palīgā. Tā ir viena no dzīves prasmēm, kurai lielākā vai mazākā mērā jāpiemīt katram. Nodarbībā izgatavojām kastītes, ko katrs varēs nolikt virtuvē vai uz rakstāmgalda dažādiem piederumiem. Kā secinājām pēc nodarbības, tad, lai sasniegtu rezultātu, galvenais bijusi pacietība un gribasspēks pabeigt iesākto! Divas lietas, kas nepieciešamas jebkurā situācijā ceļā uz mērķi!

Otrdien, 13.oktobrī, attīstījām savas ēdienu gatavošanas prasmes ēdienu gatavošanas meistarklasē Saldus tehnikumā. Pasniedzējas un jauno audzēkņu vadībā iemācījāmies pagatavot dažādas uzkodiņas, tortiljas un ābolu kūku! Izdevās darbīga un garda pēcpusdiena!

Savukārt, ceturtdien, 15.oktobrī, realizējām "Plāns X" jauniešu iniciatīvas pasākumu – novusa turnīru! 14 dalībnieki, puišu un meiteņu grupās, demonstrēja novusa spēles prasmi, paši arī vadīja spēles gaitu un pierakstīja rezultātus (jeb procesā mācījās kā to darīt). Cīņa par godalgotajām vietām patiešām bija spraiga, rezultātu pārrēķinājām vairākkārt! Tā parādīja gan jauniešu neatlaidību un iestāšanos par godīgumu, gan jauniešu prasmi risināt problēmsituācijas un rast kompromisus! Secinājums tāds - par savu taisnību un vietu ir jācīnās, jo, ja pats ticēsi sev, tad citi arī Tev noticēs, taču ir jāmācās pieņemt, atzīt un sadzīvot ar rezultātu, lai kāds arī tas būtu! Un, pats galvenais - jābūt laipniem!

Projektu „Plāns X” (līg.nr. 476) realizē biedrība „Saldus jauniešu balss” sadarbībā ar JIC „Šķūnis”. Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS)

 

Informāciju sagatavoja
Laura Ūžele
Projekta “Plāns X” vadītāja