saldus jaunieši facebook
draugiem.lv

Jauniešu iniciatīvas projekta ietvaros noticis „Mazo stipro skrējiens” pie Kalpaka muzeja

15.augustā pie Oskara Kalpaka muzeja notika biedrības “Mantinieki” projekta “Mazo stipro skrējiens” galvenā darbība – skrējiens bērniem vecumā no 9 līdz 12 gadiem, kuru bija sagatavojuši jaunieši. Kopā ar pieaugušajiem brīvprātīgajiem palīgiem tika izgatavoti jauni objekti fiziskās izturības pārbaudei – divas koka rāpšanās sienas – viena no apaļkokiem, kur jārāpjas pāri, otra – ar klinšu kāpšanas elementiem. Pavisam mazo stipro skrējienā bija 12 uzdevumi – rāpšanās pāri koka sienai, klinšu kāpšanas sienas uzdevums, šķēršļu trases pārvarēšana, uzdevums par ūdens filtrēšanu dabā, komandas saliedēšanas uzdevums, morzes kods, virziena noteikšana, purva pārvarēšana, pārvietošanās uz rokām, zirnekļa tīkls, dubļu trase, riepu velšana.

Projekta gaitā izdevās viss - bija labs laiks, lieliski palīgi (brīvprātīgie) trasītes sagatavošanā, izgatavot šķēršļus izdevās bez problēmām, kā arī iemēģināt jaunos šķēršļus visiem dalībniekiem lieliski izdevās. Arī bērni un bērnu vecāki izbaudīja pasākumu, un bija priecīgi. Izdevās bērnos un jauniešos radīt sāncensības garu, un iedot mazliet tādas sajūtas, kādas piedzīvo pieaugušie, piedaloties īstajā stipro skrējienā. Bērni un jaunieši viens ar otru sadraudzējās, bija saliedēti, un kopumā pasākums bija izdevies, nebija lietas, kuras būtu neizdevušās.

Mazo stipro skrējienā piedalījās 28 bērni vecumā no 7 – 12 gadiem no dažādām skolām un novadiem. Komandām bija jāizdomā un jāprezentē arī savi nosaukumi. Bija šādas komandas un šādi rezultāti:

1. Zaļās žurkas - 16,1 min – 1.vieta
2. Skudras - 17 min – 2.vieta
3. Pienvedēji - 17,1 min – 3.vieta
4. Ceptās durvis un Mellenes - 17,2 min – 4.vieta
5. Cīsiņi mīklā - 18 min – 5.vieta
6. Nezinu - 31,3 min – 6.vieta
7. Tas - 33,1 min – 7.vieta

Projekta komandai bija prieks organizēt Mazo stipro skrējienu, tā dodot iespēju bērniem lietderīgi un veselīgi pavadīt savu brīvo laiku.

„Projekts īstenots biedrības „Saldus jauniešu balss” projektu konkursa „Jaunieši darbībā” ietvaros, to finansiāli atbalsta Saldus novada pašvaldības projektu fonds”.

Informāciju sagatavoja:

projekta vadītāja Eva Luīze Ruicēna

iekārtotā šķēršļu trase pie O.Kalpaka muzeja

Pasākuma dalībniekiem uz O. Kalpaka muzeju bija iespēja nokļūt ar autobusu

Mazo stipro skrējiena norise

Mazo stipro skrējiena norise

Mazo stipro skrējiena norise

Mazo stipro skrējiena norise

Mazo stipro skrējiena norise

Top šķēršļi mazo stipro skrējienam