saldus jaunieši facebook
draugiem.lv

Projekts "PROTI un DARI". Piesakies arī TU!

Kopš projekta uzsākšanas Saldus novadā 2016. gada oktobrī tajā ir jau piedalījušies 23 jaunieši, no tiem vairāk kā puse ir veiksmīgi pabeiguši individuālās pasākumu programmas, iesaistoties izglītībā, organizējot savu saimniecisko darbību vai uzsākot darba attiecības kādā no uzņēmumiem. Piemēram,  projekta jauniete – Signe Treinovska –, kas iesaistījās uz četriem mēnešiem, tagad ir kļuvusi par “PROTI un DARI!” mentori un aktīvi palīdz citiem jauniešiem atrast pareizo ceļu nākotnes plānu īstenošanai. Šo rudeni Saldus novada projekta komanda ir apņēmusies uzsākt tikpat sparīgi kā pērn!

 

 

Projekta jauniete Krista Krasucka no Nīgrandes pagasta dalās ar savu pieredzi: “Projekts bija ļoti interesants, jo sniedza man iespēju iepazīties ar man interesējošām profesijām, iepazīties ar jauniem cilvēkiem un gūt jaunu pieredzi. Visvairāk patika kosmetologa apmeklējums, jo tāds man bija pirmo reizi un varēju pajautāt sev interesējošus jautājumus, redzēt darba vidi un saprast, vai tas ir tas, ar ko vēlos saistīt savu nākotni. Ļoti interesanta bija mūzikas terapija, jo pirms šī projekta biju dzirdējusi par šo profesiju, bet nezināju, kā notiek šīs nodarbības, kur ir iespēja apgūt šāda veida programmu un kāda izglītība ir nepieciešama, lai to apgūtu. 
Projekta laikā iemācījos daudz jaunu un sev nezināmu lietu. Piemēram, pie kosmetologa iemācījos pareizi uzklāt grimu. Mūzikas terapijā man pastāstīja, kā strādāt ar bērniem, jo katram ir nepieciešama citādāka pieeja. Klinšu kāpšanas nodarbībās pārvarēju bailes no augstuma. Man ļoti palīdzēja karjeras konsultanta apmeklējums, jo tieši tur es sapratu, ka medicīna varētu būt tā, ar ko es varētu saistīt savu nākotni.”


JAUNIETI – ja vēlies mainīt savu ikdienu un atrast iespēju, kā sevi attīstīt sev interesējošā jomā, tev ir lieliska iespēja piedalīties projektā „PROTI un DARI”!  Ja esi vecumā no 15 līdz 29 gadiem, šobrīd nemācies, nestrādā algotu darbu, neapgūsti arodu pie amata meistara un neesi reģistrēts Nodarbinātības valsts aģentūrā kā bezdarbnieks, piesakies, aizpildot pieteikuma anketu vai pie Kristīnes Lieldaudzietes (26377580, kristine.lieldaudziete@saldus.lv). Vairāk par projektu uzzini Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras mājas lapā.

Projektu koordinē Saldus novada pašvaldības Izglītības pārvalde sadarbībā ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru. Projekta stratēģiskie partneri Saldus novadā ir Saldus novada pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests” un “Saldus Tūrisma informācijas, kultūras un sporta centrs”, “Bērnu un jaunatnes centrs”, Saldus tehnikums. Projekts tiek īstenots ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu.

 

Informāciju sagatavoja:

Eva Einmane

Saldus novada pašvaldības

Izglītības pārvaldes projektu vadītāja

E-pasts: eva.einmane@saldus.lv

Tālr. 27721561